Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [18.04.2024]

Filip Dzięciołowski

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 18 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


Nie tylko bitcoin i ether. Grayscale zapowiada kolejne ETF-y

Fundusze giełdowe śledzące cenę spot danej kryptowaluty znacznie obniżają barierę wejścia na ten rynek. Jak na razie, w USA działają tego typu instrumenty finansowe dla bitcoina, a niebawem w Hongkongu wystartują także i dla etheru. Firma Grayscale jest przekonana jednak, że to wyłącznie kwestia czasu, jak zaczną powstawać ETF-y na inne cyfrowe aktywa.

Czytaj więcej: Będzie więcej ETF-ów niż tylko na BTC i ETH. Grayscale jest tego pewne

Adam Back zgadza się z PlanB co do prognozy kursu BTC

Topowy analityk jest przekonany o niezawodności swojego modelu Stock-to-Flow i wskazuje, kiedy kurs bitcoina przebije 100 tys. dolarów i co będzie później. Dodatkowo swoje 3 grosze do tej prognozy dorzucił również Adam Back, który uważa, że rynek bitcoina jest w stanie niebawem przegonić… złoto.

Czytaj więcej: PlanB jest spokojny co do kursu bitcoina. Twierdzi, że wszystko “działa jak w zegarku” i wskazuje cel na 2025 rok

Jutro halving, a przy okazji start nowego protokołu w sieci bitcoina

Halving bitcoina już za mniej niż 48 godzin. Na to wydarzenie rynek największej z kryptowalut czeka od 4 lat, a tego samego dnia w jej sieci zostanie uruchomiony nowy protokół, za którym stoi Casey Rodamor. To ten gość, który wpadł na pomysł, by wybijać na tym blockchainie inskrypcje za pomocą protokołu Ordinals. Jego nowa inicjatywa budzi tyle samo optymizmu, co obaw i pesymistycznych prognoz.

Czytaj więcej: W dniu halvingu w sieci bitcoina wydarzy się jeszcze jedna rzecz, która niepokoi analityków

Fed zaczyna się wahać w kwestii obniżki stóp proc.

Kurs bitcoina nadal nie może powrócić do poziomów sprzed kilku tygodni i wczoraj zjechał poniżej 60 000 dolarów. Przysłużył się temu m.in. Jerome Powell, który przyznał, że z deklarowaną od dłuższego czasu obniżką stóp procentowych może być jednak różnie. Ostatnie odczyty dot. amerykańskiej gospodarki dają bowiem pole do zastanowienia się, co robić dalej.

Czytaj więcej: Bitcoin spadł wczoraj poniżej 60 000 USD. Fed jednak wycofa się z obniżek stóp procentowych?

Support na X nie istnieje? Historia RoboHero daje do myślenia

X (ex. Twitter) stwarza pozory platformy społecznościowej, gdzie możemy pozwolić sobie m.in. na więcej swobody wypowiedzi, ale i traktować go jako przydatne źródło informacji ze świata. W przypadku branży Web3 to aż głupio nie sprawdzać, co się pojawia na tym serwisie, gdyż poza kluczowymi newsami z pierwszej ręki, możemy także pozyskać wiele wartościowych kontaktów. Jednakże największy rywal Mety ma także swoją ciemną stronę, o której niestety przekonał się projekt RoboHero.

Czytaj więcej: X wcale nie jest lepszy od Mety? Projekt RoboHero mocno ucierpiał z winy braku supportu

RWA to mega ważna gałąź rynku, a także i świetny biznes

Większość prognoz wskazuje, że rynek tokenizacji aktywów rzeczywistych (RWA) do końca tej dekady będzie warty 10 bilionów dolarów. Polska nie od dziś może pochwalić się silną reprezentacją, jeśli chodzi o firmy działające w tym sektorze. W tym artykule przyglądamy się zaletom tego zjawiska i wyjaśniamy, jak wygląda proces tokenizacji danych aktywów.

Czytaj więcej: Tokenizacja aktywów rzeczywistych (RWA) i jej wpływ na rynek kryptowalut
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.