Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.01.2024]

Filip Dzięciołowski
Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.01.2024]

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 17 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Najpierw priorytety, a dopiero potem IPO – mówi CEO Ripple

Pod koniec zeszłego roku otrzymaliśmy wyraźny sygnał ze strony emitenta XRP, że ma w planach wejść na giełdę ze swoimi akcjami. Temat ten jednak wciąż pozostawał w cieniu przy wielu innych działaniach, jakie są podejmowane w obozie Ripple. Teraz jednak CEO Ripple rzucił więcej światła na tę sprawę i okazuje się, że mają całkiem rozsądny plan.

Czytaj więcej: Co z IPO od Ripple? Brad Garlinghouse mówi o najbliższych planach firmy

SEC szykuje odwet za zmuszenie ich do zatwierdzenia ETF-ów na bitcoina

Działalność takich instytucji, jak SEC to polityka. A w jej przypadku intrygi, kamuflowanie pewnych zjawisk czy odwety są codziennością. Dobrze wszyscy wiemy, że Gary Gensler i jego komisarze wcale nie byli chęci do tego, by zgodzić się na powstanie bitcoinowych ETF-ów, a finalnie wyrażona aprobata była podyktowana zewnętrznymi naciskami (co sam potwierdził). Czy jednak szef SEC szykuje jakąś vendettę w imię tej „zniewagi”? Peter Schiff twierdzi, że tak.

Czytaj więcej: Gary Gensler szykuje zemstę za ETF-y na bitcoina? Peter Schiff twierdzi, że tak

Arthur Hayes wietrzy spisek dot. ETF-a na bitcoina

Ceniony przedsiębiorca i inwestor podzielił się garścią swoich przemyśleń w jego najnowszym eseju. Pisze w nim o swego rodzaju spisku dotyczącym ETF-ów na cenę spot bitcoina, za którym stoją elity rządów z kilku państw.

Czytaj więcej: Rządowe elity kontrolują ETF-y na bitcoina! Arthur Hayes wysyła ostrzeżenia dla inwestorów

12 lat temu bitcoin zadebiutował w serialu

Pewien profil na X, który publikuje archiwalne zapisy związane z bitcoinem, doszukał się pierwszej w historii mainstreamowych mediów wzmianki o królu kryptowalut. O BTC wspomniano w cieszącym się wtedy sporą popularnością serialu. Kilka lat później temat cyfrowych aktywów zaczął regularnie się przewijać w popkulturowych tworach.

Czytaj więcej: To był pierwszy raz, gdy bitcoin pojawił się w jakimś serialu. Wtedy jeszcze każdego było na niego stać

Sam Bankman-Fried może się jeszcze przydać społeczeństwu

Były CEO FTX oczekuje wydania wyroku w sprawie swoich przestępstw, za które grozi mu łącznie ponad 100-letnia odsiadka. Do sądu wpłynęła jednak propozycja, w której powołując się na analogiczne przypadki z przeszłości, zasugerowano nieco inny wymiar kary. Co by nie mówić, SBF jest bardzo dobrze wykształconym fizykiem, który posiada wiele innych umiejętności, których mógłby nauczyć młodych ludzi.

Czytaj więcej: Sam Bankman-Fried nauczycielem? Padła takowa propozycja

Chiliz ma dobrą wiadomość dla swojej społeczności

Dyrektor generalny Chiliz podzielił się planami projektu na rok 2024. A te, jak się okazuje, są bardzo ambitne i mogące doprowadzić do rozkwitu tego ekosystemu łączącego świat kryptowalut ze sportem. Co więcej, kurs ich tokena CHZ znalazł się na najwyższym poziomie od 7 miesięcy.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.01.2024]reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.