To był pierwszy raz, gdy bitcoin pojawił się w jakimś serialu. Wtedy jeszcze każdego było na niego stać | Wiadomości | CrypS.

To był pierwszy raz, gdy bitcoin pojawił się w jakimś serialu. Wtedy jeszcze każdego było na niego stać

Jacek Walewski
Bitcoin [BTC]

Bitcoin to nie tylko kryptowaluta, ale też znany gwiazdor filmowy, który po raz pierwszy pojawił się na ekranie w serialu telewizyjnym 12 lat temu.


  • 12 lat temu bitcoin pojawił się w serialu „Żona idealna”. Jedna z bohaterek produkcji kupiła 1 BTC.
  • W tym czasie jeden bitcoin kosztował tylko 3 USD.

Bitcoin w serialu

Bitcoin 12 lat temu pojawił się w serialu. Po sieci krąży fragment popularnej wtedy produkcji „Żona idealna”. To serial telewizyjny emitowany w latach 2009–2016.

W bitcoinowym fragmencie postać Alicii Florrick granej przez Juliannę Margulies mówi, że poprzedniego wieczoru kupiła jednego bitcoina. Z kolei postać grana przez Jasona Biggsa (Dylan Stack) odpowiada jej proroczo, że „to przyszłość”.

I faktycznie, od tego czasu kryptowaluta przeszła długą, ale zwycięską drogę: od zabawki geeków po mainstremowego herosa z własnym ETF-em, o którym debatują najwięksi biznesmeni świata.

Serialowy kurs

W momencie emisji serialu – przypomnijmy: w 2012 roku – bitcoin kosztował… 3 USD. Jeżeli bohaterka produkcji hodlowała swojego coina, nieźle na tym wyszła (może warto nakręcić kolejny sezon, byśmy się o tym przekonali?).

W ciągu następnych 12 lat cena BTC wzrosła aż o 142 990%, osiągając obecnie poziom aż 42 700 dolarów.

Bitcoin w serialach

Warto dodać, że bitcoin pojawiał się w popkulturze potem i nie raz, i nie dwa. Rapował o nim Eminem, a swoje płyty sprzedawali za BTC 50 Cent i metalowa grupa Mastodon.

Bitcoin jako jednostka płatnicza funkcjonuje też w świecie serialu “Altered Carbon”. Tyle że w przestępczym podziemiu. Kajzerki raczej za niego nie kupicie.

O bitcoinie i blockchainie rozmawiali też w jednym z odcinków Simpsonowie, a z manii NFT kpili sobie twórcy „South Parku”.

Do tego o bitcoinie mogliście usłyszeć za sprawą serialów: „House Of Cards”, „Silicon Valley, „Family Guy” czy „Marry Me”. Pełną listę produkcji filmowych, w których pojawia się motyw BTC, można znaleźć na stronie en.bitcoin.it. Zapewne lista ta jest dłuższa, bowiem kryptowaluta mogła pojawiać się też w mniej znanych regionalnych produkcjach.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.