Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [15.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 15.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 15 lutego 2024 r.


Spis treści:


Szaleństwo dot. ETF-ów na bitcoina dopiero się zaczyna

W ciągu ostatnich 4 dni emitenci ETF-ów na bitcoina kupili więcej sztuk tego aktywa niż przez ostatni miesiąc. Kto obecnie radzi sobie najlepiej na amerykańskim rynku, a które podmioty mają problem z przebiciem pewnego progu AUM? Jak wygląda sytuacja z Grayscale?

Czytaj więcej: Ulica idzie po bitcoina. Szał na ETF-y w USA dopiero się zaczyna?

Chainlink nawiązuje ważne partnerstwo

Jeśli to się uda, cyberprzestępcy stracą jedną z opcji dostępu do naszych wrażliwych danych. SIM swap staje się coraz większym problemem w ostatnim czasie, tak więc 3mamy kciuki, by kooperacja Chainlink z gigantem sektora telekomunikacji przyniosła pozytywne efekty.

Czytaj więcej: Chainlink zakończy problem dot SIM swap. Ogłoszono partnerstwo z gigantem telekomunikacji

Backdoor w systemie Telegrama? Rosja się tego domaga

Telegram uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych komunikatorów pod względem prywatności. Rosja domaga się jednak, by możliwe stało się przechwytywanie wysyłanych wiadomości dzięki specjalnemu backdoorowi w systemie aplikacji.

Czytaj więcej: Telegram nie jest już bezpiecznym komunikatorem? Rosja chce mieć dostęp do wiadomości

Kurs bitcoina osiąga ATH w kolejnym kraju

Japończycy coraz bardziej zdają sobie sprawę, że polityka banków centralnych nie idzie w parze z ochroną wartości majątków posiadanych przez obywateli. W następstwie skutków inflacji stawiają więc na alternatywne aktywa w stosunku do jena, dzięki czemu kurs bitcoina w parze z tą walutą fiducjarną osiągnął swój rekordowy poziom.

Czytaj więcej: Nowe ATH bitcoina w parze z japońską walutą. Ta sytuacja ukazuje ważną zależność

Inwestorzy porzucają forki bitcoina na poczet pierwotnej wersji

Jak rapował klasyk “podróba nie dorówna oryginałowi”. Ta sytuacja ma miejsce także na rynku kryptowalut, gdzie największa z nich zostawia daleko w tyle pochodne aktywa, które powstały w następstwie hard forków jej sieci. Podczas gdy kurs BTC pnie się coraz wyżej, reszta traci coraz więcej % w stosunku do jego ceny.

Czytaj więcej: Forki bitcoina tracą nawet do 70% w stosunku do jego ceny. Król jest tylko jeden

W 2023 roku spadła znacznie ilość pranych pieniędzy w sektorze kryptowalut

Najnowszy raport od firmy Chainalysis rzuca sporo światła na kwestie dotyczące prania pieniędzy pochodzących z nielegalnych działań w branży blockchaina. Są pewne zaskoczenia.

Czytaj więcej: Ile pieniędzy wyprano za pomocą kryptowalut w 2023 roku? Raport od Chainalysis

 

Kursy kryptowalut 15.02.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.