Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.12.2023]

Kursy kryptowalut 14.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 14 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Uważajcie na DAppsy korzystające z sieci Ledgera. Mają poważną lukę

Doszło do naruszenia front-endu wielu zdecentralizowanych aplikacji, które korzystają ze złącza od Ledgera. Wielu analityków badających ruchy on-chain wzywa do unikania tego typu DApps’ów. Problem ten dotyczy m.in. SushiSwap, o czym poinformował CTO projektu.

Czytaj więcej: Złącze dla dApps od Ledgera zhackowane! Uważajcie, by nie opróżnili Wam portfeli

Silny skok TVL w sieci Cardano

Cena ADA w ostatnich tygodniach zalicza naprawdę świetny rajd wzrostowy, a za tym stoją konkretne czynniki. W ekosystemie Cardano dzieje się sporo ciekawych rzeczy i stale dołączają do niego nowi inwestorzy. Jak widać, oferta tego blockchaina jest bardzo atrakcyjna dla rynku.

Czytaj więcej: Kurs Cardano (ADA) dalej rośnie. Co jest tego przyczyną?

Aktualizacja Ethereum sprawi, że kurs ETH przewyższy wzrostami BTC?

Analitycy z JPMorgan wskazują na wydarzenie, dzięki któremu do ekosystemu Ethereum zacznie napływać tak ogromny kapitał, że doprowadzi do większego wybicia ceny ETH niż będzie miało to miejsce w przypadku bitcoina. Nie pominięto oczywiście czynników, które rodzą wielkie nadzieje na nowe ATH króla kryptowalut, ale jednak analitycy i tak bardziej stawiają na te drugie aktywo.

Czytaj więcej: Rok 2024 wcale nie będzie należał do bitcoina. Analitycy stawiają na ether

Psy górą, czyli memecoinowe szaleństwa trwa. Bonk z nowym ATH

W ciągu ostatnich miesięcy segment memecoinów doświadczył sporych zmian, jeśli chodzi o to, który z nich znalazł się w ścisłej topce pod względem kapitalizacji rynkowej. Na podium w tym tygodniu zagościł nowy gracz, który dziś kolejny raz w ciągu ostatnich dni osiągnął swoje ATH. Spekuluje się, że niebawem pojawi się na jednej z największych giełd na świecie. A w przypadku tej platformy warto zwrócić uwagę na pewną historię dot. listowania nowych tokenów.

Czytaj więcej: 3. największy memecoin z nowym ATH. Czy trafi na topową giełdę?

OpenAI zamierza zrewolucjonizować branżę dziennikarską

Amerykańska firma nawiązała partnerstwo z kluczowym wydawnictwem, które stoi za takimi tytułami, jak Politico, Business Insider czy Rolling Stone. Użytkownicy najnowszej wersji ChatGPT, czyli ”czwórki”, będą mogli przy okazji doświadczyć fajnych benefitów.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja ulepszy dziennikarstwo! OpenAI łączy siły z gigantem mediów

Stablecoiny przegonią Visę w 2024 roku – twierdzi Bitwise

Gigant zarządzający aktywami inwestorów, który jest jednym z 13. podmiotów ubiegających się o bitcoinowy ETF – Bitwise – przedstawił 10 swoich prognoz na nadchodzący rok. Jedną z nich jest ta, że sektor stablecoinów przegoni wolumen transakcji, które przetwarza w ciągu roku firma Visa, czyli światowy gigant płatności. Co więcej, analitycy wskazuję na to, że kurs bitcoina może dobić do poziomu 80 tys. USD.

Ponad 370 mln USD skradziono w tym roku poprzez ”romantyczny” phishing

Cyberprzestępcy coraz bardziej odchodzą od metody mającej na celu kradzież kryptowalut za pośrednictwem fałszywych giełd i uciekają się do stosowania phishingu. Jak wynika z raportu Chainalysis, w tym roku skradziono już 374 mln dolarów poprzez tzw. ubój świń, czyli udawanie, że się czuje do kogoś mięte i wciąga taką ofiarę w internetowych romans, by potem wykorzystać jej zaufanie na poczet np. kliknięcia w złośliwe linki. W ciągu dwóch lat skradziono ponad 1 mld dolarów tym sposobem.

Kursy kryptowalut 14.12.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.