Kurs Cardano (ADA) dalej rośnie. Co jest tego przyczyną? | Wiadomości | CrypS.

Kurs Cardano (ADA) dalej rośnie. Co jest tego przyczyną?

Filip Dzięciołowski
Charles Hoskinson

Ekosystem Cardano w ostatnich miesiącach ma się naprawdę dobrze. Natywny token tej sieci, czyli ADA, kontynuuje swoją wzrostową passę i notuje skok ceny o ponad 50% w skali tygodnia. Co więcej, całkowita wartość zablokowana (TVL) na tym blockchainie osiąga także kolejne rekordy. 


Kurs ADA od początku 2023 roku wzrósł o ponad 180% i wszystko wskazuje na to, że rozwój w ekosystemie tego projektu będzie go wybijał jeszcze wyżej na wykresie cenowym.

Ostatni miesiąc także jest bardzo dobry, bowiem w skali ostatnich 30 dni altcoin ten jest na plusie o ponad 75%. Minione 7 dni także były owocne dla tej kryptowaluty pozwalając jej cenie urosnąć o ponad 50%. Co przyciąga jednak inwestorów do tej sieci w takim stopniu, że odbija się to na wzrostach jej głównego aktywa?

Ekosystem Cardano ma się świetnie

W momencie pisania tego artykułu cena ADA wynosi 0,65 dolara, co oznacza najlepszy wynik od dnia 8 czerwca 2022 roku.

Wykres cenowy tokena ADA na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

W ciągu ostatniego miesiąca poza kursem tej kryptowaluty swój 100-procentowy wzrost odnotowały także kontrakty terminowe śledzące jej zmienność cenową. To natomiast potwierdza zainteresowanie inwestorów tym rynkiem oraz ich zaufanie do tego, że ekosystem Cardano w dalszym ciągu będzie się rozwijać.

W kontekście samej sieci będącej podstawą działania jego działania możemy również mówić o dobrej sytuacji, bowiem poziom całkowitej wartości zablokowanej (TVL) wynosi aktualnie 440 mln dolarów, co oznacza, że miernik ten idzie na rekord!

Do powstania tej sytuacji przyczyniły się przede wszystkim dwa protokoły działające w oparciu o ten blockchain. Chodzi tu o protokół kryptowalutowych pożyczek – Indigo – oraz zdecentralizowaną giełdę – Minswap – gdzie w przypadku obu tych podmiotów wartość TVL skoczyła o ponad 50% w ciągu miesiąca. Obie platformy zawierają po około 100 milionów dolarów w zablokowanych środkach.

Należy także wspomnieć o stablecoinie tej sieci, czyli Djed, który miał swój start ostatniego dnia stycznia tego roku. W ciągu ostatniego tygodnia jego podaż zwiększyła się o 45%. To znak, że do sieci Cardano napływa coraz więcej środków ze strony inwestorów, którzy szukają ewidentnie opcji dodatkowego zysku w tym ekosystemie.

Zwiększony ruch notują także mniejsze projekty, jak protokoły LendFi oraz Spectrum Finance. W ich przypadku odnotowano ostatnio wzrost TVL o aż 90%.

Wszystko powyższe składa się właśnie na skok kursu tokena ADA, którego podstawową funkcją jest bycie bycie aktywem do rozliczeń za aktywność sieciową.

Charles Hoskinsonreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.