Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.09.2023]

Kursy kryptowalut 14.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 14 września 2023 roku.


Spis treści:


FTX otrzymało zielone światło na sprzedaż swoich kryptowalut

Upadła giełda uzyskała w sądzie zielone światło na sprzedaż posiadanych aktywów, z której to zyski mają zostać przeznaczone na spłatę klientów platformy. Które dokładnie kryptowaluty idą na sprzedaż i w jakich ilościach? Jakie środki zastosowano, by uchronić wartość tych tokenów przed spadkiem ich wartości na rynku?

Czytaj więcej: 3,4 mld dolarów w kryptowalutach od FTX idzie na sprzedaż! Znamy szczegóły

Bybit nie wyklucza, że opuści Wielką Brytanię

Brytyjski organ nadzorczy sprawujący kontrolę nad rynkami finansowymi – Financial Conduct Authority (FCA) ustanowił nowe zasady dot. reklamowania kryptowalutowych produktów handlowych w tym kraju. Co za tym idzie, niektóre giełdy, ale i brokerzy, będą musieli całkowicie zmienić swoją politykę marketingową. Celem jest jednak uczulenie ludzie na to, że kryptowaluty są rynkiem niestabilnym i trzeba na nim uważać, bowiem łatwo można stracić pieniądze. Jednak według dyrektora generalnego giełdy Bybit jest to szerzy problem, niż mogłoby się wydawać. Ben Zhou twierdzi, że niebawem firmy z sektora cyfrowych aktywów zaczną opuszczać ten kraj w wyniku presji regulacyjnej. Dał na to przykład dowodzonej przez siebie platformy, która nie wyklucza exodusu z Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej: Giełdy kryptowalut zaczną zaraz uciekać z tego kraju – twierdzi CEO Bybit

Zdaniem CZ z Binance brak dostępu do gotówki to problem branży krypto

Changpeng Zhao podczas swojego przemówienia na konferencji Token2049 opowiedział o bolączkach, jakich doświadcza rynek cyfrowych aktywów, w wyniku których niemożliwym jest przyciągnięcie do niego kolejnych 100 mln nowych inwestorów. Jego zdaniem dużym problemem jest to, że platformy do handlu i wymiany kryptowalut, jak np. Binance.US, nagle tracą partnerów, których zadaniem było dostarczanie rampy, za pośrednictwem której możliwa była konwersja FIATów na kryptowaluty.

Od 2026 roku wchodzi nowe prawo podatkowe dla kryptowalut w UE

Parlament Europejski przegłosował ostateczną wersję ustawy DAC8 mówiącej o tym, do jakich przepisów podatkowych muszą stosować się podmioty oferujące handel i wymianę cyfrowych aktywów na terenie Unii Europejskiej. Komisja Europejska szacuje, że wprowadzenie nowego prawodawstwa może wygenerować dodatkowe przychody z podatków w wysokości od 1 do 2,4 miliarda euro rocznie.

Czytaj więcej: Parlament Europejski przegłosował ważną ustawę dot. podatku od kryptowalut

Wyjaśniła się sprawa z rekordową opłatą za transfer BTC

W wyniku czyjegoś błędu, przy niewielkim transferze środków w BTC została naliczona największa w historii tego rynku opłata. Teraz otrzymaliśmy nowe informacje, które rzucają więcej światła na możliwy scenariusz zakończenia się tej historii. Sprawę zawaliła firma, która poza byciem emitentem stablecoinów (z czego jest najbardziej znana w branży) pełni również rolę kryptowalutowego brokera. Wszystko jednak wskazuje na to, że finał całego tego zdarzenia będzie pozytywny.

Czytaj więcej: Wiemy, kto ponosi winę za rekordową opłatę dot. transferu BTC. Jak może się skończyć ta sprawa?

Prezentujemy Wam szczegółowy opis kolejnej formacji z analizy technicznej

Jedną z najbardziej popularnych i niezawodnych formacji w analizie technicznej jest formacja głowy z ramionami lub w skrócie RGR (alternatywna nazwa to ramię-głowa-ramię). Jest używana do sygnalizowania niedźwiedziego odwrócenia trendu, co oznacza, że trend wzrostowy wkrótce się zakończy i przekształci w trend spadkowy. W tym artykule wyjaśnimy, czym są te formacje, jak zidentyfikować je na wykresach i jak skutecznie używać ich na rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Formacja głowy z ramionami (RGR) i odwróconej głowy z ramionami (oRGR)

Były prezes Mt.Gox opowiada historię kalkulatora, który go uratował

Do ironicznym odniesieniu do wieści na temat tego, w jaki sposób Sam Bankman-Fried próbuje wybłagać sąd o zwolnienie go z aresztu, były CEO legendarnej giełdy kryptowalut Mt.Gox – Mark Karpelès – podzielił się na X (ex. Twitter) swoją historią, w jakich warunkach przygotowywał się do swojego procesu w celi. Dla porównania, SBF ma za kratami dostęp do laptopa z Internetem, ale narzeka na jego prędkość, przez co nie zdąży w całości przerobić całości materiału na swoją obronę. Natomiast Karpelès w czasie, gdy siedział w areszcie, do dyspozycji miał jedynie prosty kalkulator. Jego historia jest dosyć ciekawa.

Panowie z 3AC mają bana na Singapur przez prawie dekadę

Kyle Davis i Su Zhu to dwóch biznesmenów, których upadły po dziesięciu latach działalności biznes, fundusz hedgingowy Three Arrows Capital, doprowadził łącznie do miliardów dolarów strat wśród tysięcy inwestorów. Duet ten jednak zbytnio się tym nie przejął i dalej próbuje zarabiać w sektorze cyfrowych aktywów przy ich nowym projekcie, giełdzie OPNX. Jednakże w efekcie tego, że przed swoim upadkiem ich poprzednia firma złamała trochę przepisów w Singapurze, to tamtejszy organ nadzorczy zabronił im całkowicie działania w tym kraju przez najbliższe 9 lat.

Źródło: CryptoSlate

Kursy kryptowalut 14.09.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.