Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [14.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 14.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 14 lutego 2024 r.


Spis treści:


Marketcap bitcoina znów powyżej 1 biliona dolarów

Całkowita wartość podaży bitcoina, która znajduje się w obiegu, przekroczyła dziś poziom 1 biliona dolarów! Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w grudniu 2021 roku. Rynek dalej świeci na zielono, a niektóre alty zaliczają fajne wyskoki na swoich wykresach cenowych.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina rośnie o 20% w tydzień, a jego kapitalizacja osiąga 1 bilion dolarów!

Ethereum Name Services to niebezpieczne rozwiązanie?

Ktoś zdecydował się wykorzystać popularną usługę z ekosystemem Ethereum do zgarniania czyiś środków na swój adres walleta. Sprawę nagłośnił Hayden Adams,  czyli twórca giełdy Uniswap, a bardzo szybko do dyskusji włączyło się wielu innych programistów, którzy podzielili się obserwacjami dot. pewnych zagrożeń.

Czytaj więcej: Nowy SCAM wycelowany w użytkowników Ethereum. Twórca Uniswap wyjaśnia jego działanie

Pewien policjant ukradł ponad 80 BTC, które przejęto od dilerów

Do teraz odpowiednie służby przeważnie nie wiedzą jak zareagować na liczne zgłoszenia dot. kryptowalutowych scamów i dopiero od niedawna przechodzą szkolenia odnośnie tego rynku, by w ogóle wiedzieć z czym mają do czynienia. Ten policjant okazał się być jednak doskonale poinformowany co i jak, dzięki czemu przywłaszczył sobie sporo bitcoinów. W więzieniu zapewne nie będzie przynależał do tamtejszej elity.

Czytaj więcej: Policjant okazał się złodziejem bitcoinów. Dziś są warte ponad 4 mln USD i należały do… dilerów

USA wpadły w wir rosnącego zadłużenia

Chociaż USA nie są najbardziej zadłużonym państwem na świecie (nawet nie znajdują się na podium), to co godzinę przeznaczają 83 miliony dolarów na spłatę samych odsetek. Mike Novogratz opowiedział o powodach pogorszenia się tej sytuacji oraz prognozach na przyszłość. A bitcoin na tym jeszcze skorzysta.

Czytaj więcej: USA każdego dnia wydają miliardy USD na spłaty odsetek. To szansa dla bitcoina

Mieli leczyć raka przy pomocy AI. Na jaw wyszła krwawa przeszłość

Różni ludzie zaczynają interesować się sztuczną inteligencją, a ta historia zdecydowanie nadaje się na scenariusz jakiegoś dobrego kryminał. Jest ona naprawdę pogmatwana, ale zawiera wiele zaskakujących wątków. Magicy, mordercy, nowotwory, biznesmeni i AI, co jeszcze?

Czytaj więcej: Mieli leczyć raka przy użyciu AI. Płatny zabójca miał pozbyć się niewygodnych światków

Craig Wright upiera się, że jest Satoshim, ale ma problem z odpowiedzią na to pytanie

Od kilku dni w Wielkiej Brytanii trwa proces sądowy przeciwko najsłynniejszemu samozwańczemu Satoshiemu Nakamoto, czyli Craigowi Wrightowi. Programista upiera się przy tym, że stworzył bitcoina. Tym razem jednak to on znajduje się w roli pozwanego, a nie powoda. Sąd natomiast próbuje wydobyć od niego informacje mające udowodnić, że faktycznie programista jest legendarnym kryptografem.

Czytaj więcej: Twierdzi, że jest twórcą bitcoina. Ma problem z odpowiedzią na podstawowe pytanie

Kursy kryptowalut 14.02.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.