USA każdego dnia wydają miliardy USD na spłaty odsetek. To szansa dla bitcoina | Wiadomości | CrypS.

USA każdego dnia wydają miliardy USD na spłaty odsetek. To szansa dla bitcoina

Jacek Walewski
USA

Miliarder Mike Novogratz uważa, że choć dług USA jest problemem dla tego kraju, jest natomiast szansą dla bitcoina (BTC).


  • Mike Novogratz wskazuje na główny problem USA – stale rosnące zadłużenie,
  • Problemy mocarstwa oznaczają zdaniem CEO Galaxy Digital ogromną szanse dla BTC.

Mike Novogratz mówi o długu USA i szansie dla BTC

W nowym poście na platformie X dyrektor generalny Galaxy Digital podał szokujące dane: rząd USA 2 wydaje miliardy dolarów dziennie tylko na spłatę odsetek od rosnącego długu publicznego. Ten wynosi łącznie 34,230 bln USD dotąd. Dla Novogratza oznacza to “34 bilionów powodów”, by “wierzyć w BTC”.

Ameryka wydaje ponad 2 miliardy USD dziennie na same odsetki. To ponad 83 miliony dolarów KAŻDEJ GODZINY!!!

– dodał.

I faktycznie, wielu inwestorów postrzega BTC jako aktywo będące alternatywą złota, a tym samym zabezpieczające przed kryzysem gospodarczym.

Jeżeli problemy makroekonomiczne będą się pogłębiały, kurs BTC będzie rósł. Już w kwietniu 2023 r. Novogratz powiedział w dość przewrotny sposób, że nie chce, aby bitcoin „w najbliższym czasie” osiągnął cenę 1 miliona USD, ponieważ oznaczałoby to, że w USA rozpoczął się wielki kryzys.

Biznesmen ostrzega też, że niektórzy z największych zagranicznych pożyczkodawców mają obecnie zmniejszony apetyt na akumulację amerykańskiego długu za pośrednictwem obligacji skarbowych. To zaś może sprawić, że USA wpadną za pewien czas w poważne tarapaty wynikające z zadłużenia. Do tego Fed zachowuje wysokie stopy proc., co dodatkowo utrudnia sytuację.

Wszystko przez zimną wojnę z Rosją?

Novogratz idzie o krok dalej. Uważa, że obecna polityka USA prowadzi kraj na skraj przepaści. Wszystko przez zimną wojnę z Rosją.

(…) nagle nałożyliśmy sankcje na Rosjan, a Rosjanie nigdy więcej nie pożyczą USA pieniędzy w krótkiej perspektywie. Chińczycy martwią się o nas, więc kupują coraz mniej obligacji skarbowych. Japończycy nadal posiadają dużą część naszego długu, ale obcokrajowcy chcą kupić mniej naszego długu. Świat nie jest już tak zjednoczony wokół przywództwa USA, jak kiedyś

– wskazał.

Wszystko to faktycznie może tylko wzmocnić BTC. W momencie pisania tego tekstu jeden bitcoin kosztuje ok. 49 559 USD, co oznacza kilkunastoprocentowy skok ceny w skali zaledwie 7 dni.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.