Twierdzi, że jest twórcą bitcoina. Ma problem z odpowiedzią na podstawowe pytanie | Wiadomości | CrypS.

Twierdzi, że jest twórcą bitcoina. Ma problem z odpowiedzią na podstawowe pytanie

Karolina Zawodnik
Craig Wright

Australijski informatyk i biznesmen, który publicznie twierdzi, iż stworzył największą z kryptowalut oraz używał pseudonimu Satoshi Nakamoto, staje się coraz mniej wiarygodny w oczach sądu. Mężczyzna ten nie potrafi udzielić odpowiedzi na proste pytania związane z tym, komu wysyłał bitcoiny (BTC).


  • Craig Wright znany jako pseudoanonimowy twórca czołowej wirtualnej waluty wciąż toczy batalie w sądzie, próbując udowodnić, że to on jest Satoshim Nakamoto,
  • Podczas toczącego się przeciwko niemu procesowi informatyk ten nie potrafił wskazać, komu wysyłał historyczne BTC

Wright ma problem z pamięcią

Proces przeciwko Craigowi Wrightowi jest  kontynuowany. Odsłania on kolejne braki w jego argumentacji. Informatyk ten nie zdołał wymienić ani jednej osoby spoza sfery publicznej, której wysłał bitcoiny pod pseudonimem Satoshi Nakamoto

W trakcie siódmego dnia procesu COPA, Craig Wright znalazł się pod dużym naciskiem prokuratorów. Jednakże nie był w stanie dostarczyć żadnych istotnych informacji. To rażąco osłabia jego pozycję w sądzie.

Craig Wright twierdził natomiast, że wysłał BTC do setek osób z różnych adresów kryptograficznych, oflagowanych jako te należące do Satoshiego Nakamoto. W swojej argumentacji podał, iż było to wówczas bez znaczenia, a większość odbiorców posługiwała się pseudonimami.  

Przesłuchiwany zaznaczył, że nie pamięta już wszystkich odbiorców swoich transakcji w bitcoinie

Małe szanse na wygraną 

Po kilku dniach przesłuchań, wydaje się, iż Craig Wright traci grunt pod nogami.

Jego obrona jest słaba, a próby dyskredytacji biegłych świadczących przeciwko niemu nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

W obliczu braku konkretów i potwierdzających dowodów, Craig Wright musi stawić czoła trudnym pytaniom dotyczącym swojej rzekomej roli w stworzeniu bitcoina. 

Craig Wrightreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.