Kurs bitcoina rośnie o 20% w tydzień, a jego kapitalizacja osiąga 1 bilion dolarów! | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina rośnie o 20% w tydzień, a jego kapitalizacja osiąga 1 bilion dolarów!

Filip Dzięciołowski
Kurs bitcoina rośnie

Na rynku bitcoina w dalszym ciągu panuje bycza atmosfera, a jego kurs osiąga kolejne lokalne rekordy na wykresie stopniowo zbliżając się do poziomów z okresu swojej ostatniej hossy. Dziś największa z kryptowalut po raz pierwszy od 20 grudnia 2021 roku posiada 1 bilion dolarów marketcapu.


  • Cena bitcoina znajduje się na najwyższym poziomie od 27 grudnia 2021 roku. Półtora miesiąca przed tą datą kurs BTC osiągnął wtedy ATH w okolicach 69 tys. dolarów. Obecnie cena BTC znajduje się powyżej poziomu 51,4 tys. dolarów,
  • Za królem kryptowalut na wykresie cenowym podążają oczywiście i altcoiny, tak więc i ładny skok kursu notuje chociażby ether,

Rynek kryptowalut świeci na zielono, a bitcoin zaznacza swoją dominację

Wczorajsze ogłoszenie danych dot. inflacji CPI w USA mogło chwilowo nieco podtopić cenę bitcoina, przez co na kilka godzin spadła o ponad 3% i znalazła się poniżej 49 tys. dolarów. Jednakże byki nie dały się przegonić i dziś największa z kryptowalut znów pni się do góry na swoim wykresie.

W momencie pisania tego artykułu jego cena wynosi 51 532 dolarów, co przekłada się na skok o 3,5% w ciągu ostatnich 24 godzin.

W skali tygodnia kurs bitcoina urósł o 20%, a w miniony poniedziałek po raz pierwszy od ponad 2 lat znalazł się powyżej psychologicznego poziomu 50 tys. dolarów.

Cena bitcoina rośnie
Wykres cenowy BTC na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Co więcej, także pierwszy raz od 20 grudnia 2021 roku król cyfrowych aktywów osiągnął kapitalizację rynkową na poziomie 1 biliona dolarów. Jego dominacja nad altcoinami również się umacnia i obecnie BTC odpowiada za ponad 51,5% całkowitego marketcapu kryptowalut.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kamień milowy, jakim było pierwsze w historii przekroczenie poziomu 1 biliona dolarów kapitalizacji rynkowej przez BTC, miał miejsce dopiero w listopadzie 2021 roku. W tamtym okresie również największa z kryptowalut zdobyła swoje dotychczasowe ATH, które wyniosło dokładnie 68 692 dolarów.

Altcoiny także w górę

Nie powinno to nikogo dziwić, że tak dynamiczne wzrosty ceny BTC odbijają się również na rynkach alternatywnych kryptowalut.

Ether w ciągu tygodnia zaliczył skok ceny o 16,3% i handluje w okolicach 2763 dolarów, solana kosztuje 116 dolarów i skoczyła o 20%, cardano (ADA) może się pochwalić wynikiem wzrostowym o 19,8% i obecnym kursem o,57 dolara.

Kurs bitcoina rośniereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.