Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.12.2023]

Kursy kryptowalut 13.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 13 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


W 2 dni sprzedano BTC o wartości 4 mld USD

Kurs bitcoina na dniach zaliczył swój największy 24-godzinny spadek w tym roku. Taka sytuacja była do przewidzenia i prędzej czy później musiała nastąpić. Jednakże odbiło się to na tyle negatywnie na nastrojach inwestorów, że szybko ulegli oni presji sprzedażowej, która doprowadziła do tego, że w ciągu jednego dnia wyprzedano BTC o wartości ponad 2 mld dolarów.

Czytaj więcej: Panika na rynku bitcoina wśród STH! Największa wyprzedaż od czasu upadku Terry

Uważajcie na tę wtyczkę do LN. Ma lukę, przez którą można wszystko stracić

Okazało się, że oprogramowanie pozwalającego na transfer BTC przez Lightning Network posiada błąd, o którym powiadomił osobiście jego twórca. Zalecił on aktualizację, która nie zawierała luki, przez którą hakerzy mogli dobrać się do środków. Niestety, programista podzielił się tą informacją nieco za późno.

Czytaj więcej: Pewien inwestor stracił wszystkie bitcoiny przez błąd wtyczki do Lightning Network

Bitcoin to już nie tylko waluta. CEO Circle o nadchodzącej hossie

Świat potrzebuje dziś konkretnej grupy cyfrowych aktywów, co jest związane z tym, że system dokonywanych transakcji całkowicie przenosi się do Internetu. Allaire wskazuje również na pewną zależność sprzed dwóch dekad, którą możemy dostrzec obecnie w kontekście kryptowalut. Ta analogia ma być jednym z czynników, który doprowadzi do wybuchu nowej hossy

Czytaj więcej: Te 3 czynniki doprowadzą do nowej hossy – wskazuje CEO Circle, Jeremy Allaire

SHIB Army rośnie w siłę. Dobrze się dzieje w tym ekosystemie

Shiba Inu zakończy ten rok z przytupem? Wszystko na to wskazuje, a niedawna zapowiedź ze strony Kusamy, czyli głównego twórcy projektu, sugeruje nastąpienie wielkich ruchów związanych z rozwojem tego ekosystemu.

Czytaj więcej: Przełom, który zmieni reguły gry. Twórca Shiba Inu zapowiada potężny projekt

Stabilność Tethera zakwestionowana w rankingu stablecoinów

Agencja ratingowa S&P przedstawiła ranking, wedle którego wytycznych oceniono 8 największych stablecoinów na rynku kryptowalut. Największym zaskoczeniem okazała się bardzo słaba ocena USDT, czyli lidera z tego grona, który posiada największą kapitalizację rynkową. Mierzono zdolność tego rodzaju cyfrowych aktywów do utrzymywania sztywnego kursu z ich bazową walutą, jaką w tym przypadku jest dolar. Okazało się, że moneta od Tethera wypada bardzo słabo. Dużo lepiej w tym rankingu natomiast wypadł USDC od Circle, czyli największy konkurent USDT.

Czytaj więcej: Tether otrzymuje zaskakująco niską ocenę dot. stabilności kursu z USD

Okradziono DEX powiązany z OKX

W wyniku działania przestarzałego kontraktu na zdecentralizowanej giełdzie od OKX pewien hacker zdołał dobrać się do kluczy prywatnych platformy i wykraść około 2,7 mln dolarów w cyfrowych aktywach. Wskazuje się na prawdopodobieństwo tego, że możliwy był wyciek klucza od administratora proxy, który dokonywał wczoraj aktualizacji jednego z kontraktów.

Kursy kryptowalut 13.12.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.