Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [13.09.2023]

Kursy kryptowalut 13.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 13 września 2023 roku.


Spis treści:


Rozłam w Binance.US. Masowe zwolnienia i rezygnacja CEO giełdy

Amerykański oddział Binance przechodzi w ostatnich miesiącach ciężkie chwile. Konflikt prawny z SEC doprowadził będącą i tak już w słabej kondycji giełdę do tego, że została zmuszona zwolnić 1/3 swojego personelu. Co więcej, z firmą pożegnał się również pełniący tę rolę przez ostatnie 2 lata dyrektor generalny. Czy platforma niebawem upadnie?

Czytaj więcej: Binance.US bez 30% personelu. Problemy firmy trwają

Huobi zmienia nazwę. Nowa jednak budzi złe skojarzenia

Topowa giełda kryptowalut świętuje w tym roku swoje 10-lecie działalności na rynku. Z tej okazji ogłoszono jej rebrending. Nowa nazwa – HTX – jednak przywołuje na myśl inną znaną platformę, która w zeszłym roku upadła napędzając domino kolejnych bankructw w tej branży. No cóż, może Huobi liczy na to, że w pewnym momencie dzięki ich dokonaniom w branży, świat zapomni w ogóle o tym, że kiedyś istniała firma założona przez Bankmana-Frieda 😉

Czytaj więcej: Topowa giełda kryptowalut ogłasza rebranding. Nowa nazwa źle się kojarzy

MetaMask rozszerza swój zasięg na inne blockchainy

Firma Consensys stojąca za popularnym portfelem na kryptowaluty poinformowała o przełomowych zmianach w jego funkcjonowaniu. Od teraz dzięki opcji ”Snap” MetaMask pozwala na korzystanie z wielu możliwości, jakie oferuje sektor Web3. Użytkownicy tego walleta będą mogli integrować go z różnymi zdecentralizowanymi aplikacjami oraz sieciami, do których wcześniej nie mieli dostępu.

Czytaj więcej: MetaMask Snaps to rewolucja w korzystaniu z wielu blockchainów przy pomocy jednego portfela

AI w rękach SEC to zły znak

Wczoraj przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – Gary Gensler – stawił się w Kongresie Stanów Zjednoczonych, gdzie zeznawał przed Senacką Izbą Bankowości. W trakcie tego wydarzenia rozmowa z Senatorami zeszła na temat wdrożenia sztucznej inteligencji do struktur działań SEC. Okazuje się, że agencja już teraz korzysta z tego rodzaju technologii w sprawowaniu nadzoru nad rynkami finansowymi. Znając podejście tego regulatora do sektora kryptowalut, możemy się zastanowić, w jaki sposób AI mogłoby pomóc SEC w walce z tą branżą.

Czytaj więcej: AI używane do kontroli kryptowalut? Co dalej z ETF-em na BTC? Przesłuchanie szefa SEC

Cyfrowy portfel w aplikacji Telegram

Telegram stanowi już naturalny element ekosystemu kryptowalut, bowiem z tego narzędzia korzysta większość osób z tej branży. Łącznia komunikator ten może pochwalić się 800 mln użytkowników na świecie! Teraz poinformowano, że wszyscy użytkownicy na świecie (z kilkoma wyjątkami) będą mogli już od listopada korzystać także z aplikacji jako cyfrowego portfela.

Źródło: The Block

Giełda CoinEx zaatakowana! Lazarus Group kradnie miliony dolarów

W dniu 12 września platforma do wymiany kryptowalut – CoinEx – odnotowała ogromny, nieautoryzowany odpływ środków na zupełnie nowy adres, który nie posiadał wcześniej żadnych transakcji w swojej historii. Jak się okazało, doszło do naruszenia standardów bezpieczeństwa portfeli platformy. W wyniku tego utracono kryptowaluty na łączną kwotę 55 mln dolarów. Udało się również ustalić, kto stał za całym zajściem. Kolejny raz dała o sobie znać współpracująca z północnokoreańskim reżimem grupa hakerska Lazarus.

 Współtwórca OneCoin usłyszał wyrok

Po 5 latach od zatrzymania Karla Greenwooda, zapadł wyrok skazujący go za 20 lat pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości 300 mln dolarów. Jest on winien współzorganizowania i prowadzenia przez lata piramidy finansowej opartej na schemacie Poinziego, która wyłudziła łącznie 4 miliardy dolarów. Oszukanych zostało w tym czasie ponad 3,5 miliona inwestorów na całym świecie. Ruja Ignatowa, czyli wspólniczka skazanego biznesmena-oszusta, pozostaje wciąż nieuchwytna dla organów ścigania. Od 2017 roku służby nie mogą wpaść na jej ślad. Jest ona jedną z 10 najbardziej poszukiwanych osób przez FBI.

Źródło: Bitcoinist

Coinbase potwierdza integrację z Lightning Network

Wiele razy amerykańska giełda kryptowalut była krytykowana za brak wsparcia inwestorów bitcoina poprzez integrację jej platformy z Lightning Network, czyli warstwą 2 jego sieci. Coinbase w odpowiedzi zawsze stwierdzało, że dyrekcja giełdy jest świadoma konieczności przeprowadzenia takiego procesu. Po latach w końcu coś ruszy w tym kierunku, o czym poinformował dziś dyrektor generalny Coinbase, czyli Brian Armstrong. W opublikowanym na X (ex. Twitter) wpisie wskazał, że BTC jest najważniejszą kryptowalutą i że decyzja o rozpoczęciu prac nad włączeniem LN w działanie giełdy została właśnie podjęta.

Kursy kryptowalut 13.09.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.