MetaMask Snaps to rewolucja w korzystaniu z wielu blockchainów przy pomocy jednego portfela | Wiadomości | CrypS.

MetaMask Snaps to rewolucja w korzystaniu z wielu blockchainów przy pomocy jednego portfela

Redaktor: Albert Czajkowski
MetaMask blockchain Blockchain

Consensys, czyli firma stojąca za łańcuchem bloków Ethereum i zarazem twórca popularnego portfela na kryptowaluty – MetaMask – przekazała, że przygotowała dla swoich użytkowników nową, ważną funkcję o nazwie „MetaMask Snaps”.


Snapy, czyli co?

Jak wyjaśnia firma, Snapy to „nowe funkcje i funkcjonalności stworzone przez zewnętrznych programistów, które użytkownicy MetaMask na całym świecie mogą zainstalować bezpośrednio w swoim portfelu”. Brzmi skomplikowanie? Na przykładzie wyjaśnimy, jak to działa!

Użytkownicy będą początkowo mogli wybierać spośród 34 Snapów, z których każdy zapewnia różne funkcje, takie jak np. lepszy wgląd w transakcje, interoperacyjność z różnymi łańcuchami bloków (innymi niż EVM) czy powiadomienia, które informują użytkowników o zdecentralizowanych aplikacjach na ich kontach MetaMask.

I tak przykładowo Solflare, dostawca usług związanych z portfelem kryptowalutowym skupiający się na blockchainie Solana, uruchamia „Solana Snaps”, które umożliwią użytkownikom MetaMask zarządzanie zasobami w sieci Solana i to bezpośrednio z pozycji konta MetaMask.

Ze względu na odmienną architekturę korzystanie z Solany [jako sieci] tradycyjnie wymagało instalowania dedykowanych portfeli

– przekazało Solflare w swoim komunikacie prasowym.

Wiele mówi nam to o mechanizmie Snapów, który pozwala więc w praktyce na rozszerzenie MetaMask na inne blockchainy, inne niż Ethereum Virtual Machine (EVM). Do tej pory MetaMask był używany głównie we współpracy z Ethereum i sieciami kompatybilnymi z Ethereum, takimi jak BNB Chain, Polygon, Arbitrum i Optimism. Snapy umożliwią użycie portfela w takich sieciach jak Cosmos, Solana, Tezos, Starknet i Algorand.

Nie tak, jak w App Store

Snapy mogą działać bez odgórnego zezwolenia. Chodzi o to, że nie będą wymagały zgody MetaMask – w przeciwieństwie do sposobu, w jaki Apple sprawdza prowadzi swój sklep z aplikacjami, App Store. Do tego programiści zachowują własność nad swoimi produktami i kodem, jaki napisali.

Myślę, że naprawdę interesujące w przypadku Snapów jest to, że jest to coś, czego wcześniej nie można było zrobić z portfelem

– powiedział serwisowi CoinDesk Christian Montoya, starszy menedżer produktu w MetaMask Snaps. Zapewnił, że na rynku “nie ma niczego podobnego”.

MetaMask blockchainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.