Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.08.2023]

Kursy kryptowalut 11.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 11 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Zwiększa się nam liczba miliarderów nawróconych na BTC

Jednym z czynników świadczących o tym, że adopcja bitcoina postępuje, jest rosnąca liczba gigantów z Wall Street, którzy ”połknęli pomarańczową pigułkę”. To określenie odnosi się do pozytywnej zmiany w postrzeganiu bitcoina przez osoby, które wcześniej były sceptyczne wobec tego aktywa. Teraz legendarny inwestor – David Rubenstein – przyznał, że żałuje przegapienia momentu, w którym BTC handlował po 100 dolarów. Jednakże i tak nie uważa tego za tragedię, bowiem jego zdaniem cyfrowe złoto pozostanie z nami na stałe i będzie tylko droższe.

Czytaj więcej: Miliarder David Rubenstein marzy o spadku kursu bitcoina do 100 USD, by… kupić więcej kryptowalut

Kolejne zmiany na Binance. Wypadły topowe kryptowaluty

Największa na świecie giełda kryptowalut poinformowała o delistingu dwóch popularnych altcoinów ze swojej platformy Binance Futures. Nie do końca wiadomo, co jest przyczyną tej zmiany, aczkolwiek inwestorzy posiadający otwarte pozycje w ramach tych strategii mają niewiele czasu na ich zamknięcie.

Czytaj więcej: Binance usuwa dwa topowe altcoiny ze swojej platformy

XRP wchodzi na Gemini i zalicza turbo wystrzał

Często jest tak, że przy listingu danego tokena na topowej giełdzie, jego kurs rośnie. Jednakże, żeby aż skakać z poziomu 0,63 USD do 50 USD? Coś tutaj musiało źle zadziałać. W poniższym artykule spróbowaliśmy wyjaśnić, co jest przyczyną tak silnego wybicia tokena od Ripple.

Czytaj więcej: Kurs XRP wystrzelił do 50 USD na tej giełdzie! Co się stało?

Znana giełda zapłaci milionową karę

Giełda kryptowalut Bittrex w tym roku została pozwana przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Regulator uznał wtedy 6 tokenów, które znajdują się w ofercie platformy, za niezarejestrowane papiery wartościowe. Miesiąc wcześniej przed otrzymaniem aktu oskarżenia firma poinformowała, że w wyniku presji regulacyjnej przestaje świadczyć swoje usługi dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. Teraz natomiast otrzymujemy doniesienia, że Bittrex zawarło ugodę z Komisją, w wyniku której musi ponieść wysoką karę finansową.

Czytaj więcej: Pozwana giełda kryptowalut osiąga porozumienie z SEC

Zapłać Visą za gaz w Ethereum

Światowy gigant płatności przetestował ostatnio ciekawe, innowacyjne rozwiązanie. W sieci testowej Goerli wdrożono opcję uiszczania opłat za gaz za pomocą karty Visa. Ta opcja eliminuje konieczność posiadania etheru na potrzeby rozliczenia kosztów transakcyjnych.

Źródło: Blockworks

Nowy lider na rynku amerykańskich CEXów

Jak podaje firma analityczna Kaiko, dowodzona przez Briana Armstronga giełda Coinbase nie jest już numerem jeden na amerykańskim rynku, jeśli chodzi o handel altcoinami. Platforma została bowiem zdeklasowana w tym rankingu przez Kraken

Worldcoin zmienia zasady w celu zdobycia większej ilości klientów

Chociaż Sam Altman twierdzi, że ludzie walą drzwiami i oknami, by zarejestrować się do programu Worldcoin, to ostatnie raporty wykazały, że popyt wcale nie jest tak duży, jak zakładano. Co więcej, projekt jest sondowany przez władze w wielu krajach i mierzy się z brakiem zaufania. Teraz firma poinformowała, że wprowadza zmiany w wymogach rejestracji do procesu skanowania danych biometrycznych. Od teraz do udziału w programie mogą brać również użytkownicy nie posiadający zweryfikowanego konta w ich aplikacji.

Źródło: Cointelegraph

Znany dyrektor nawołuje do dymisji Gary’ego Ganslera

Bruce Fenton, dyrektor generalny Chainstone Labs, który niegdyś pełnił funkcję prezesa Bitcoin Foundation, odwiedził ostatnio osobiście siedzibę amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Podczas swojej wizyty wzywał do tego, by obecny przewodniczący tej instytucji – Gary Gensler – podał się do dymisji. Jak argumentował przedsiębiorca, prowadzone przez Genslera działania nie tylko szkodzą branży kryptowalut, ale również zagrażają sektorowi aktywów, jakimi są papiery wartościowe.

Kursy kryptowalut 11.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.