Binance usuwa dwa topowe altcoiny ze swojej platformy | Wiadomości | CrypS.

Binance usuwa dwa topowe altcoiny ze swojej platformy

Binance

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, wprowadza znaczące zmiany w swojej platformie handlowej Binance Futures. 


Czego dotyczą jej kolejne ruchy? 

Wycofanie kontraktów Cardano i Polygon

Binance Futures ogłosiło plany wycofania kontraktów Cardano (ADA) i Polygon (MATIC). Oznacza to, że użytkownicy nie będą mogli nimi handlować. Zmiana wchodzi w życie w dniu 17 sierpnia 2023 r. Co ciekawe – do dzisiaj nikt nie wie, jaka jest motywacja Binance w zakresie wykonanych ruchów. Sama platforma wskazuje jedynie, że automatycznie zamknie i rozliczy wszystkie aktualnie otwarte pozycje handlowe dla kontraktów ADABUSD oraz MATICBUSD. 

Zmiany w dźwigni i marżach

Kolejnym elementem, który ulegają zmianie to handel dźwignią oraz wysokość marży dla ADABUSD i MATICBUSD. Powyższe zmiany obowiązują na giełdzie od wczoraj. Podkreślić trzeba, że użytkownicy z istniejącymi otwartymi pozycjami przed powstaniem zmian również zostaną nimi objęci! Z tego powodu zaleca się im dokonanie wszelkich niezbędnych czynności, które pozwolą uniknąć automatycznego rozliczenia na Binance Futures. 

Wycofanie dźwigni na Cardano

Następna zmiana, którą zapowiedziała platforma, dotyczy wycofania par handlowych z dźwignią dla Cardano – ADAUP i ADADOWN. Usunięcie tego elementu nastąpi w dniu 16 sierpnia. Powyższe pary miały łączną emisję na poziomie 1,55 miliarda tokenów i wolumen handlu przekraczający 1,5 miliona dolarów. W związku z powyższymi działaniami kurs Cardano spadł o 0,63% w ciągu doby i w chwili pisania artykułu wynosi 0,2958 USD.

Wykres przedstawia kurs ADA/USD. Źródło: TradingView.com

Natomiast kurs Polygon (MATIC) spadł o 0,33% w ciągu ostatnich 24 h i wynosi obecnie 0,6838 USD.

Wykres przedstawia kurs MATICUSD. Źródło: TradingView.com

Regulacyjne wyzwania dla Binance

Jak powszechnie wiadomo – Binance zmaga się z rosnącymi wyzwaniami regulacyjnymi na całym świecie. Prawdopodobnie właśnie takie czynniki prowadzą do podjęcia decyzji o wycofaniu pewnych produktów z platformy. Tylko w tym roku nastąpił spadek wolumenu o ponad 870 miliardów dolarów! Być może współpraca z innymi krajami pomoże mu ponownie wrócić do czasu świetności. 

Podsumowanie

Decyzja Binance o wycofaniu kontraktów Cardano i Polygon z platformy Futures podkreśla rosnące wyzwania regulacyjne w sektorze kryptowalut. Bez wątpienia wprowadzenie tych zmian może mieć wpływ na przyszłe decyzje innych giełd oraz na ogólny klimat inwestycyjny w branży kryptowalut.

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.