Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.07.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.07.2024]

Kursy kryptowalut 10.07.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 10 lipca 2024 r.


Spis treści:


Alior Bank otwiera się na kryptowaluty? Nowa oferta wygląda ciekawie, ale pozostawia znaki zapytania

Alior Bank otwiera się na kryptowaluty? Częściowo tak, bowiem instytucja wprowadziła właśnie do swojej oferty bardzo specyficzną usługę. Biorąc pod uwagę, jak wyglądały dotychczas relacje sektora bankowego w naszym kraju z podmiotami z branży bitcoina, można by wnioskować, może w końcu coś się zmienia na lepsze w tej kwestii. Z dużym podkreśleniem słowa “może”.

Czytaj więcej: Polski bank uruchamia specyficzną usługę związaną z BTC i ETH

Partnerzy OpenAI dystansują się wobec firmy w obawie o konsekwencje prawne

Dwóch kluczowych partnerów OpenAI nie będzie jednak posiadało swoich przedstawicieli w zarządzie firmy. Wygląda na to, że giganci z sektora technologicznego wolą się zdystansować nieco wobec startupu, gdyż nie widać końca jego pasma kłopotów.

Czytaj więcej: Microsoft oraz Apple wycofują się z zarządu OpenAI. Twórcy ChatGPT mają kłopoty?

Cała nadzieja na odbicie bitcoina w ETF-ach na ETH? Dyrektorka Bitwise mówi, że temat jest już na finiszu

Jak przekazała dyrektor ds. zgodności w Bitwise, temat domknięcia wszystkich rozmów związanych z ETF-ami dla rynku spot ETH z amerykańską SEC jest już prawie na finiszu. Co więcej, podzieliła się swoimi obserwacjami dot. powstania funduszy giełdowych dla Solany. Pozostając jednak przy temacie tego typu instrumentów finansowych dla etheru, to jest to sprawa, która może pomóc wyrwać się cenie bitcoina z trendu spadkowego.

Czytaj więcej: Start ETF-ów dla Ethereum już niebawem. To może być czynnik, który wyrwie bitcoina z trendu spadkowego

Z tego raportu wynika, że ludzie z branży krypto mają poważne zaburzenia. Twórca Dogecoina reaguje na publikację

Niedawno w sieci pojawiły się wyniki badań przeprowadzonych przez trzech naukowców akademickich z USA dot. osób działających na rynku kryptowalut. Postawione wnioski są zdecydowanie kwestią sporną i mocno dyskredytują inwestorów cyfrowych aktywów. Jeden z twórców topowej kryptowaluty absolutnie nie zgadza się z tym, co napisano w raporcie.

Czytaj więcej: Inwestorzy kryptowalut to psychopaci. Raport The Independent wywołuje kontrowersje w branży

Premarkety krypto – wszystko, co trzeba wiedzieć, by trafić na solidny projekt

Każdy z nas słyszał o jakimś “ziomku z rynku krypto”, który nieźle się dorobił na danym projekcie, nim ten pojawił się na giełdach. Inwestowanie w różne tokeny poprzez premarkety daje nam dużo fajnych benefitów, nie tylko finansowych. Tego typu platform w sektorze krypto jest już całkiem sporo, ale nie oznacza to, że wszystkie są bezpieczne, a organizowane na nich przedsprzedaże nie są scamem. Jak więc poruszać się po tym rynku, które kryptowaluty warto wziąć pod uwagę i co należy wiedzieć o tym ekosystemie?

Czytaj więcej: Premarket kryptowalut – gdzie i jak kupić crypto przed listingiem?

Elliptic ujawnia platformę, na której wyprano około 11 miliardów dolarów przy użyciu Tethera

Firma zajmująca się analizowaniem transakcji przeprowadzanych na różnych blockchainach opublikowała raport, w którym zarzuca się azjatyckiej platformie – Huione – reklamowanie nielegalnych usług. Jak ustalono, w ciągu ostatnich lat dokonano na niej oszustw i prania pieniędzy przy użyciu największego ze stablecoinów na kwotę przynajmniej 11 miliardów dolarów.

Kursy kryptowalut 10.07.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.