Start ETF-ów dla Ethereum już niebawem. To może być czynnik, który wyrwie bitcoina z trendu spadkowego | Wiadomości | CrypS.

Start ETF-ów dla Ethereum już niebawem. To może być czynnik, który wyrwie bitcoina z trendu spadkowego

ETF Ethereum

Czy w końcu wiemy, kiedy wystartują ETF-y dla Ethereum? I tak, i nie. Katherine Dowling, która kieruje działem ds. zgodności z przepisami w Bitwise, powiedziała Bloombergowi, że proces weryfikacji wniosków S-1 dobiega końca.


  • Katherine Dowling uważa, że proces weryfikacji wniosków dot. powstania ETF-ów ETH dobiega końca.
  • Jeżeli ma rację, rynek może wkrótce odżyć.

ETF-y Ethereum powstaną dosłownie na dniach?

Katherine Dowling, stojąca za działem ds. zgodności z przepisami w Bitwise, powiedziała teraz Bloombergowi, że SEC ma coraz mniej uwag dot. wniosków S-1 dot. ETF-ów dla ETH.

“Es jedynki” to druki, które muszą zostać zatwierdzone przez SEC, by ETF-y mogły trafić na giełdy. I obecnie ten właśnie proces zatwierdzania trwa.

W poprawkach do S-1 widzimy, że jest coraz mniej kwestii podlegających wzajemnej weryfikacji między emitentami a SEC

– przekazała mediom Dowling.

Dodała jednak, że nie zna terminu zatwierdzenia S-1 przez SEC. Wcześniej zaś stojący na czele komisji Gary Gensler powiedział w czasie obrad Senatu USA, że ten wypadnie latem.

Może to jednak oznaczać już lipiec albo nawet i dopiero sierpień. Sugerując się wypowiedzią ekspertki Bitwise, możemy dojść do wniosku, że możliwy jest ten pierwszy okres.

Dowling powiedziała też, że dostrzega szansę na stworzenie ETF-ów innych kryptowalut. W tym kontekście najczęściej pada nazwa “solana“. Jej zdaniem kolejne fundusze powstaną jednak, gdy zmieni się władza – ekipa Bidena odejdzie i w jej miejsce wejdą ludzie Donalda Trumpa. Zakładając, że ten drugi wygra wybory prezydenckie w USA.

Rynek czeka na “łamiącą wiadomość”

Zdaniem analityków QCP Capital ostateczne “tak” dla ETF-ów ETH może być katalizatorem wzrostów. Tych dziś brakuje, bowiem rynek nadal obawia się skutków wypłat środków wierzycielom przez Mt. Gox i zrzutów BTC na giełdy przez rząd Niemiec.

Potrzebny jest katalizator wzrostu. ETF-y ETH rozpoczną handel około 15 lipca

– podali w swojej analizie. Start funduszy może “zwiększyć płynność i potencjalnie zaskoczyć rynek ruchem wzrostowym”.

Obecnie jeden ether kosztuje ponownie nieco ponad 3000 USD.

Tekst nie jest poradą inwestycyjną.

ETF Ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.