Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.11.2023]

Kursy kryptowalut 09.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 9 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Gary Gensler niechcący spompował kurs FTT o 80%

Przewodniczący SEC na pewno nie chciałby być kojarzony z czynnikami, które prowadzą do silnego wybicia kursu jakiejkolwiek z kryptowalut. Jednakże jest inaczej, bowiem jego wczorajsza wypowiedź podczas jednej z konferencji została odebrana na tyle euforycznie, że odbiło się to wzrostowo na cenie pewnego tokena.

Czytaj więcej: Posiadacze tego tokena są wdzięczni Genslerowi. Wypowiedź szefa SEC wybiła jego kurs o 80%

Uważajcie na fałszywe tokeny powiązane z Elonem Muskiem

CEO Tesli niedawno wyraźnie dał do zrozumienia wszystkim swoim obserwatorom na X, że żadna z jego firm nigdy nie emitowała żadnych kryptowalut i absolutnie nie zamierza tego praktykować. Mimo wszystko nie brakuje ludzi próbujących oszukać inwestorów poprzez wypuszczanie “podróbek” tokenów powiązanych niby z projektami Elona Muska. Jak widać, udaje im się to jednak skutecznie.

Czytaj więcej: Setki fałszywych tokenów związanych z młodą firmą Elona Muska. Jeden z nich wzrósł o 1200% w ciągu doby

Ktoś nielegalnie kopał kryptowaluty w budynku NSA

Ceny prądu stale idą w górę i chociaż rynek miningu powoli podnosi się z kolan po zeszłorocznym uderzeniu kryptozimy, to tego typu działalność nadal wiąże się ogromnymi kosztami. Czemu więc nie prowadzić jej po kryjomu w państwowym budynku w nadziei, że nikt nie odkryje naszej cichej kopalni kryptowalut? Tak właśnie zapewne myślał ktoś, kto ukrył w budynku Naczelnego Sądu Administracyjnego kilka komputerów do przeprowadzania skomplikowanych obliczeń kryptograficznych.

Czytaj więcej: Nielegalna kopalnia kryptowalut w budynku warszawskiego Naczelnego Sądu Administracyjnego

Ich film przegonił wszystkie inne na YouTube’ie. Teraz chcą podbić sektor Web3

Baby Shark to dość specyficzny filmik z udziałem małej Koreanki śpiewającej piosenkę dla dzieci, który jest do dziś najpopularniejszym nagraniem w serwisie YouTube. Teraz jego twórcy nawiązali współpracę z firmą z branży blockchaina, by stworzyć przełomową platformę edukacyjną Web3.

Czytaj więcej: Twórcy Baby Shark łączą siły z Animoca Brands, by stworzyć platformę edukacyjną Web3

Szajka rabusi w Szwecji poluje na inwestorów bitcoina

Wraz ze wzrostem kursu bitcoina w ostatnich tygodniach w jednym ze skandynawskich państw pojawił się problem dotykający inwestorów tego aktywa. Jak przekazał jeden z najbardziej aktywnie działających członków branży kryptowalut ze Szwecji – Eric Wall – osoby będące w posiadaniu BTC stały się obiektem napadów ze strony przestępców.

Czytaj więcej: W Szwecji grasuje gang rabusiów, którzy napadają na inwestorów bitcoina. Dantejskie opisy ofiar

Ether po 2 tys. USD, a BlackRock wysyła sygnał o ETF-ie spot na jego cenę

Dziś druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej ponownie znalazła się powyżej poziomu 2 tys. dolarów. Co więcej, największy na świecie fundusz zarządzający aktywami inwestorów – BlackRock – prawdopodobnie zarejestrował w stanie Deleware fundusz ETF spot na cenę tego aktywa.

Jeden z największych krytyków kryptowalut emituje własny token

Dr. Nouriel Roubini jest zaliczany do topki największych kryptosceptyków ze względu na jego wielokrotne wypowiedzi w złym tonie o tej branży. Teraz jednak okazuje się, że biznesmen najwidoczniej nieco cieplej spojrzał na tę klasę aktywów, bowiem jedna z jego firm –  Atlas Capital – wprowadza na rynek własny token. Nazywa się on ACT i jego zadaniem jest redukcja “negatywnych skutków zmian klimatycznych”.

Źródło: Bitcoin.com

Kursy kryptowalut 09.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.