Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.05.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 09.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 9 maja 2024 r.


Spis treści:


Poważne oskarżenia wobec Binance. Giełda odpowiada

Kolejna afera z udziałem największej giełdy kryptowalut na świecie. Jak przekazał serwis WSJ powołując się na osoby z wewnętrznych struktur Binance, na platformie dochodziło do licznych manipulacji rynkowych, na które odpowiednio nie zareagowano. Co więcej, firma miała ponoć uciszać osoby zgłaszające problem. W międzyczasie opublikowano oficjalne stanowisko głównego zainteresowanego w tej sprawie.

Czytaj więcej: Kluczowy klient Binance manipulował rynkiem, a giełda celowo nie zareagowała – podaje WSJ

CEO Grayscale wyjaśnia powody rezygnacji z ETF-ów futures na ETH

Dyrektor generalny Grayscale rzucił nieco więcej światła na sytuację dot. wycofania się firmy z planu stworzenia ETF-ów futures na ether. Ta decyzja zaskoczyła wiele osób z branży kryptowalut i zaczęła rodzić wiele spekulacji. Teraz Michael Sonnenshien powiedział dosyć jasno, jak się sprawy mają i w którą stronę kieruje się gigant zarządzający cyfrowymi aktywami.

Czytaj więcej: CEO Grayscale zabiera głos w sprawie wycofania wniosku dot. ETF-u futures na Ethereum

Blockchain BTC niebawem będzie obsługiwał stablecoiny

Nadchodzą kolejne przełomowe zmiany w ekosystemie BTC. Od jakiegoś czasu mówi się o wdrożeniu stablecoinów na tym blockchainie, a teraz CEO firmy stojącej za Lightning Network potwierdziła, że prace w tej sprawie postępują.

Czytaj więcej: Stablecoiny w sieci Bitcoina już niebawem! CEO Lightning Labs ujawnia nowe szczegóły

Mniejsi inwestorzy skupują bitcoina jak szaleni

Sytuacja na rynku bitcoina w ostatnich dniach zaczęła być nieco nudna, a kryptowaluta jakby wpadła w trend boczny. Nie oznacza to jednak, że popyt na nią zaczął spadać, bowiem te dane pokazują, że pewna grupa inwestorów skupuje BTC jak nigdy wcześniej. To natomiast jest bardzo dobry znak.

Czytaj więcej: Bitcoin jeszcze nigdy nie był tak kupowany jak teraz

Ethereum przespało swoją szansę na sukces w tej hossie – twierdzi CEO 10X Research

Eksperci z 10X Research wypunktowali słabe strony ekosystemu Ethereum i wskazują, dlaczego alternatywne kryptowaluty raczej już nie będą zaliczały spektakularnych wzrostów w czasie tej hossy. Jednakże postawili oni także jeden pozytywny wniosek – na tym całym marazmie mocno skorzysta bitcoin.

Czytaj więcej: Nie liczcie na wielki boom altcoinów – analitycy obnażają słabości Ethereum i reszty rynku

LocalMonero się zamyka, a zainteresowanie XMR rośnie

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że znana giełda wspierająca handel tokenem Monero kończy swoją działalność. Przyczyny stojące za decyzją o likwidacji tej platformy wywołały wiele gorących dyskusji dot. prywatności i tej właśnie kryptowaluty

Czytaj więcej: Co dalej z Monero? Zainteresowanie tokenem rośnie po ogłoszeniu o likwidacji giełdy wspierającej XMR

Kursy kryptowalut 09.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.