Bitcoin jeszcze nigdy nie był tak kupowany jak teraz | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin jeszcze nigdy nie był tak kupowany jak teraz

Jacek Walewski

Inwestorzy bitcoina, którzy posiadają od 100 do 1000 BTC, w ostatnim okresie wpadli w dziwny szał zakupów. Czy to zapowiedź dalszej fali hossy?


  • Inwestorzy BTC z dużym kapitałem w ostatnim czasie chętnie kupują bitcoiny,
  • Możliwe, że oznacza to akumulacje na rynku i przygotowanie do kolejnej fali wzrostów.

Bitcoin w rękach największych

Jak zauważył analityk Willy Woo w nowym poście na X, grupa zamożnych inwestorów bitcoina kupowała ostatnio sporo jednostek tej kryptowaluty. Chodzi o grupę “rekinów”, czyli osób posiadających od 100 do 1000 BTC.

Rekiny mogą wywierać spory wpływ na rynek. Choć, co warto dodać, mają jednostkowo mniej bitcoinów niż wieloryby, najwięksi inwestorzy z ponad 1000 BTC.

Analizując jednak wykres z postu powyżej, należy pamiętać, że zmierzona podaż nie dotyczy adresów posiadających od 100 do 1000 BTC, ale raczej „podmiotów” posiadających taką liczbę coinów.

Podmiot to zaś zbiór adresów, które Glassnode w wyniku swojej analizy zidentyfikowało jako należące do tego samego inwestora. To lepsze rozwiązanie pod kątem analityki i badania. Jeżeli uwzględnilibyśmy tylko adresy, byłoby to mylące. W końcu jedna osoba może mieć wiele adresów.

Z analizy Glassnode wynika, że podaż BTC, która jest przechowywana przez rekiny, bardzo mocno wzrosła w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Oznacza to zaś jedno: trwa akumulacja, czyli wstęp do dalszego rajdu.

Co jednak ważne: żadna faza akumulacji w tej kohorcie (czyli rekinów) w ciągu ostatnich kilku lat nie była nawet zbliżona do tego, co miało ostatnio miejsce! Dlaczego? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Sam Woo uważa, że nie można tego wszystkiego tłumaczyć tylko tym, że powstały ETF-y. Zresztą te, jego zdaniem, nie wystarczą do tego, by znów sprowokować wzrosty. Staje on po stronie tych osób, które uważają, że hossa będzie dalej napędzana środkami “zwykłych” inwestorów.

Kurs bitcoina

Obecnie na rynku panuje nuda, co także przemawia za tym, że trwa akumulacja. Jeden bitcoin kosztuje ok. 61 500 USD, co przekłada się na 6,5% wzrostu w skali tygodnia, ale 1-procentowy spadek od wczoraj.

Bitcoin
Wykres cenowy BTC na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Z kolei za 1 ETH trzeba uiścić ok. 3000 USD, co oznacza spadek o 0,28% w ciągu 24 h i wzrost o 2,25% w skali 7 dni.

Ethereum
Wykres cenowy ETH na giełdzie Binance. Źródło: TradingViewreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.