Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.11.2023]

Kursy kryptowalut 08.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 8 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Binance prezentuje portfel Web3 i oddaje klucze w ręce użytkowników

Binance wypuszcza na rynek swój portfel Web3, który oddaje użytkownikom władzę nad ich kluczami prywatnymi. Co więcej, narzędzie to posiada szeroki wachlarz zastosowań, przez co jest bardzo konkurencyjnym produktem wobec innych firm stojących za cyfrowymi walletami.

Czytaj więcej: Portfel self-custody od Binance. Konkurencja dla MetaMaska?

Utrata sztywnego kursu stablecoinów o dużej kapitalizacji rynkowej może doprowadzić do dużych strat w tym sektorze. Najsłynniejszy przykład tego typu zdarzenia to oczywiście depeg UST od Terry z maja 2022 roku. Wtedy ta sytuacja doprowadziła do strat na poziomie 40 miliardów dolarów. Okazuje się jednak, że problem ten notorycznie się pojawia wśród wielu projektów i gdzieniegdzie kończy się upadkami całych ekosystemów.

Czytaj więcej: Co roku ponad 600 stablecoinów zalicza depeg. Moody’s Analytics ma plan, jak temu zapobiec

Inwestorzy instytucjonalni w natarciu

Wejście inwestorów instytucjonalnych na rynek cyfrowych aktywów jest jednym z kluczowych czynników do wywołania następnej hossy. Jak widać, ci coraz liczniej pojawiają się w tym sektorze, a ich kapitał spływa rysując najlepszy obraz sytuacji od prawie dwóch lat. Czy więc może mamy już do czynienia z rynkiem byka?

Czytaj więcej: Instytucje rzuciły się na kryptowaluty! Piotr Ostapowicz przedstawia najnowsze dane

Cardano ewidentnym zwycięzcą “Uptobera”

Przyszedł czas, gdy pewne projekty zaznaczają swoją pozycję na rynku nie tylko ze względu na wzrost ich kursu, ale i wiele innych czynników. Token od projektu Cardano cieszy się między innymi zaufaniem wielorybów, jak i inwestorów stawiających na staking.

Czytaj więcej: Ten altcoin bierze wszystko. W październiku był najpopularniejszym projektem na rynku kryptowalut

Wygląda na to, że nadchodzi kolejny boom na tokeny BRC-20

Po tym jak największa na świecie giełda kryptowalut ogłosiła listing tokena ORDI na swojej platformie, jego kurs wystrzelił, a ogólny wolumen handlowy urósł o ponad 2450%. Teraz jej śladem idą kolejne tego typu firmy – Gate.io oraz KuCoin – ogłaszając, że na ich rynkach pojawi się token SATS.

Czytaj więcej: Następne topowe giełdy listują tokeny BRC-20. Wolumen handlu ORDI po wejściu na Binance skoczył o 2450%

Przychody Robinhooda z kryptowalut spadły o ponad 50%

Topowa aplikacja do handlu akcjami, funduszami giełdowymi oraz kryptowalutowymi w tym roku co kwartał notuje coraz to słabsze wyniki finansowe z tytułu obrotu tymi ostatnimi. Jak pierwsze miesiące br. były jeszcze w miarę do zrozumienia, jeśli chodzi o spadki przychodów z cyfrowych aktywów, to trzeci kwartał okazał się naprawdę kiepski. W porównaniu do drugiego kwartału tego roku odnotowano bowiem wynik gorszy o 55%. Mimo wszystko firma się nie wyłamuje z tego rynku i ma już plan, jak poprawić sytuację. Co więcej, zapowiedziano przy okazji, że niebawem rozpocznie ekspansję w państwach Unii Europejskiej.

Źródło: Blockworks

Kolejne ważne partnerstwo Ripple

Amerykańska firma stojąca za kryptowalutą XRP oraz platformą do międzynarodowych transakcji nie zwalnia tempa i nawiązuje kolejną kluczową kooperację. Nowy partnerem firmy Metaco, która de facto jest własnością Ripple, został największy bank w Hongkongu – HSBC. Pokłosiem tej współpracy ma być umożliwienie inwestorom instytucjonalnym przechowywania tokenizowanych papierów wartościowych na nowej platformie depozytowej.

Źródło: The Block

Circle planuje wejść na giełdę w 2024 roku

Emitent drugiego największego stablecoina na rynku kryptowalut ponownie próbuje pojawić się na publicznej giełdzie ze swoim IPO. Circle było blisko tego ruchu już w 2021 roku, jednakże finalnie wspólna fuzja w tym celu z firmą Concord Acquisition nie doszła do skutku. Teraz ponoć firma prowadzi rozmowy na zaawansowanym etapie z różnymi doradcami, by na początku przyszłego roku ten proces zakończył się powodzeniem.

Źródło: Bloomberg

Kursy kryptowalut 08.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.