Instytucje rzuciły się na kryptowaluty! Piotr Ostapowicz przedstawia najnowsze dane | Wiadomości | CrypS.

Instytucje rzuciły się na kryptowaluty! Piotr Ostapowicz przedstawia najnowsze dane

Kryptowaluty

Czy ostatnie wzrosty na rynku kryptowalut zostały napędzone przez instytucje? Youtuber i inwestor, Piotr Ostapowicz, wskazuje na ciekawe dane, które pokazują, w jakim miejscu dziś jesteśmy.


Piotr Ostapowicz: instytucje kupują kryptowaluty

Inwestycje w kryptowaluty zanotowały szósty z rzędu tydzień wzrostów, dodając 261 milionów dolarów i osiągając łączną sumę 767 milionów dolarów w okresie, co przewyższa całoroczny przyrost w 2022 roku

– wskazał w swoim ostatnim poście Ostapowicz.

Jak dodał, królem rynku pozostaje bitcoin, “przynosząc 229 milionów dolarów nowych środków w zeszłym tygodniu, podczas gdy produkty związane z etherem odnotowały największy napływ od sierpnia 2022 roku, dodając 17,5 miliona dolarów”.

O tym, że mamy powody do radości, świadczy to, że za nami “najdłuższa seria wzrostów od lipca i największa od zakończenia hossy kryptowalutowej w grudniu 2021 roku.”

Produkty związane z bitcoinem odegrały kluczową rolę w tym wzroście, przynosząc największy napływ środków, wynoszący 229 milionów dolarów, i zwiększając całkowity przyrost środków inwestycyjnych w bitcoina w tym roku do 842 milionów dolarów.

Produkty związane z etherem odnotowały największy napływ od sierpnia 2022 roku, wynoszący 17,5 miliona dolarów, co stanowi znaczącą zmianę po okresie wypływów w wysokości 107 milionów dolarów w tym roku

– dodał youtuber.

Kryptowalutowe zasoby inwestorów z USA wzrosły w ostatnim tygodniu o aż 157 milionów dolarów. Znaczne zakupy widać w Niemczech, Szwajcarii i Kanadzie.

Wstęp do hossy?

Nie tylko powyższe dane pokazują, że na rynku kryptowalut dzieje się wiele dobrego. Glassnode wskazuje na to, że w większości kohort inwestorów widać zakupy. Inwestorzy kupili aż „92% nowo wydobytej podaży” BTC.

Obecnie bitcoin utrzymuje się powyżej 35 000 USD – za jednego bitcoina płaci się dziś ok. 35 300 USD. W skali 7 dni kurs wzrósł o ponad 2%, zaś od wczoraj o 1%. Jeszcze lepiej radzi sobie ether. 1 ETH kosztuje dziś 1880 USD, co oznacza 4-procentowy skok ceny w skali tygodnia. W ciągu ostatniej doby cena spadła, ale tylko o 0,5%.

Kurs BTC nie był na obecnych poziomach od maja zeszłego roku. Wiele więc wskazuje, że jesteśmy obecnie w przededniu nowej hossy lub w pierwszym jej etapie.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.