Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 08.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 8 marca 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin przebił poziom 70 000 USD. Drugie ATH w tym tygodniu

Król kryptowalut rozpoczął weekend od nowego rekordu cenowego. Dziś, krótko po godzinie 16:00 czasu środkowoeuropejskiego kurs bitcoina nagle podskoczyła na topowej giełdzie i przebiła na moment poziom 70 tys. dolarów, po czym wróciła do ceny 67 tys. dolarów. Jak wygląda sytuacja na rynku?

Czytaj więcej: Bitcoin z nowym ATH: 70 000 USD!

Newsweek wskazał, kto jest Satoshim wywołując ciekawy ciąg przyczynowo skutkowy

Ta historia ma podstawy do naprawdę ciekawego filmu akcji. Jak wiadomo, prawdziwa tożsamość Satoshi’ego Nakamoto do dziś pozostaje nieznana. Nie wiadomo nawet czy człowiek stojący za powstaniem bitcoina (BTC) wciąż żyje. 10 lat temu serwis Newsweek powiązał go jednak z pewnym naukowcem, którego nie pytając o zdanie przedstawił światu jako wspomnianego kryptografa. Następstwa tej sytuacji okazały się dość nieprzewidywalne. Ciekawe, co na to wszystko Craig Wright.

Czytaj więcej: 10 lat temu Newsweek napisał, że ten człowiek stworzył bitcoina (BTC) czyniąc go milionerem

Litecoin najczęściej wybieraną kryptowalutą do płatności

Okazuje się, że młodszy brat bitcoina (BTC0), określany również często mianem “cyfrowego srebra” jest najczęściej wybieraną kryptowalutą do płatności na Bitpay. Ciekawie. Z jednej strony duże wykorzystanie przez użytkowników tak popularnego procesora transkacji, a z kolei tak mizerna sytuacja na wykresie cenowym w porównaniu z innymi altcoinami.

Czytaj więcej: Ta kryptowaluta jest najczęściej wybierana do płatności przez Bitpay. Przegoniła ethereum (ETH) i bitcoina (BTC)

Marketcap Floki Inu rośnie o ponad 1,2 mld USD w tydzień

Jak tak dalej pójdzie, to za moment całkowita kapitalizacja rynkowa tego memecoina przekroczy 2 miliardy dolarów. Obecnie znalazł się on na 65. miejscu w ogólnym zestawieniu kryptowalut pod względem marketcapu. Co ciekawe, dziś jego twórcy ogłosili kolejny listing na azjatyckiej giełdzie.

Czytaj więcej: Token wybity na cześć psa Elona Muska zyskuje 1,2 mld USD marketcapu w tydzień!

Chiny śledzą działania badaczy AI z całego świata

Pekin chce być numerem 1 na rynku sztucznej inteligencji i zupełnie się z tym nie kryje. Kilka dni temu Państwo Środka zaprezentowało nowe narzędzie, dzięki któremu chińskim władzom nie umknie żadna nowość dot. AI. W międzyczasie doszło do sytuacji z kradzieżą wrażliwych danych od Google, co może sugerować kolejną “zimną wojnę” w sektorze technologicznym.

Czytaj więcej: Chiny chcą dominacji nad rynkiem AI i zdobędą ją za wszelką cenę

Dlaczego Fed musi się już liczyć z bitcoinem w kwestii stóp procentowych?

Amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) ma silne powiązania z tamtejszą sceną polityczną. Jeden ze strategów banku JPMorgan twierdzi, że bank centralny USA zdecydowanie bierze pod uwagę to, co dzieje się obecnie na rynku bitcoina, przy planowaniu dalszych ruchów dot. obniżek stóp procentowych. Co więcej, nie jest on osamotniony w swoich przekonaniach i taką zależność również uznaje pewien biznesmen. Wszystko to są układy i walka o stołki, a już jesienią tego roku odbędą się w USA wybory prezydenckie.

Czytaj więcej: Rajd bitcoina (BTC) ma obecnie wpływ na decyzje Fedu

Kursy kryptowalut 08.03.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.