Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.12.2023]

Kursy kryptowalut 06.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 6 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Altcoiny na dniach wystrzelą do góry. Twierdzi Arthur Hayes

Cały rynek kryptowalut pnie się ku górze, jedni kupują, drudzy sprzedają, a Arthur Hayes przedstawia naprawdę bycze prognozy i to nie w perspektywie kilku miesięcy czy tygodni, ale najbliższych dni!

Czytaj więcej: Kursy altcoinów wystrzelą w ten weekend! Bycza prognoza Arthura Hayesa

AVAX dołącza do pierwszej dziesiątki pod względem marketcapu

Gdy szyny oraz podwozie są złe, to pociąg się wykoleja, jak głosi klasyk. Natomiast w świecie kryptowalut, jeśli stawiasz na mocne fundamenty swojego projektu i masz realne możliwości konkurowania z najlepszymi, to możesz zajechać daleko, co odbije się na kursie jego tokena. I tak właśnie jest w przypadku tej kryptowaluty .Niedawno na projekt ten postawi JPMorgan co z pewnością dodało mu skrzydeł!

Czytaj więcej: Topowy altcoin wbija się szturmem do TOP10! Od października skoczył o 200%

Koniec Bitcoin Ordinals? Wszystko wskazuje, że tak

Od dawna wielu deweloperów Bitcoina twierdzi, że protokół Ordinals jest czymś, co należy koniecznie wyeliminować z tego blockchaina. Dziś przekazano, że udało się wdrożyć pewną zmianę, która może położyć kres dalszemu funkcjonowaniu tego systemu.

Czytaj więcej: Kryptowaluty z sieci Bitcoina mogą niebawem zniknąć. Koniec Bitcoin Ordinals?

Ether może dobić do 10 000 USD w przyszłym roku

Jakby tak się zastanowić, to ten plan może ma dużą szansę powodzenia. Jest trochę tych czynników, które jeśli będą konsekwentnie rozwijane, to doprowadzą do tego, że do ekosystemu Ethereum nastąpi napływ ogromnego zastrzyku środków od inwestorów instytucjonalnych.

Czytaj więcej: Ether będzie kosztował 10 000 dolarów w tym cyklu. Eksperci wskazują, dlaczego tak się stanie

Co się dzieje na Gate.io? RATS wzywa do bojkotu giełdy

Już drugi raz w ciągu tygodnia topowa giełda kryptowalut doświadcza dość “nienaturalnego” skoku wolumenu transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem jej platformy. W międzyczasie pochodzący z Chin projekt stojący za memecoinem RATS stwierdził, że firma manipuluje rynkiem i publikuje odbiegające od stanu faktycznego raporty. W związku z tym wezwano do podjęcia działań przeciwko giełdzie.

Czytaj więcej: Podejrzany wzrost wolumenu na znanej giełdzie. Projekt RATS wzywa do jej bojkotu

Coinbase umożliwia odbieranie kryptowalut przez social media

Największa amerykańska giełda kryptowalut poinformowała, że uruchamia nową opcję dla użytkowników swojego portfela Coinbase Wallet. Teraz odbieranie transakcji zawierającej cyfrowe aktywa ma być jeszcze łatwiejsze i będzie można zatwierdzić je za pomocą takich aplikacji, jak Instagram, Whatsapp czy TikTok.

Dogecoin kończy dziś 10 lat! Kurs osiąga tegoroczny rekord

Dziś najsłynniejszy z memecoinów, a zarazem pierwszy w historii na rynku kryptowalut, obchodzi swoje 10. urodziny. Co ciekawe, a zarazem paradoksalne, ten skromny jubileusz zbiega się w czasie z osiągnięciem przez to aktywo kursu 0,1 dolara (10 centów), co oznacza najwyższy poziom cenowy w tym roku. Społeczność DOGE czeka jednak na to, aż Elon Musk, czyli DogeFather, jak jest przez nią nazywany, złoży od siebie temu projektowi życzenia. Spekuluje się, że miliarder rzuci czymś, co pozwoli mu jeszcze bardziej wzrosnąć na wykresie cenowym.

Wykres cenowy dogecoina w dniu jego 10. urodzin. Źródło: TradingView
Kursy kryptowalut 06.12.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.