Kursy altcoinów wystrzelą w ten weekend! Bycza prognoza Arthura Hayesa | Wiadomości | CrypS.

Kursy altcoinów wystrzelą w ten weekend! Bycza prognoza Arthura Hayesa

Znany amerykański przedsiębiorca oraz współzałożyciel i były dyrektor generalny giełdy kryptowalut BitMEX spodziewa się wzrostów cen “alternatywnych” wirtualnych walut w najbliższych dniach.


W szczególności Arthur Hayes przedstawił pozytywne prognozy dla solany (SOL). W jego opinii altcoin ten może przekroczyć niebawem granicę 100 dol. za monetę. Swoje oczekiwania ujawnił on za pośrednictwem platformy X.

Solana może czekać na większe wzrosty?

Aktualna cena jednostkowa kryptowaluty SOL to około 63,4 dol. W ciągu ostatniej doby jej kurs podniósł się o około 5%. Aby spełnić oczekiwania Arthura Hayesa, wartość projektu Solana musiałaby podnieść się o prawie 58% od obecnych poziomów.

wykres SOL
Wykres SOL/USDT. Zakres roczny. Źródło: tradingview.com

Były CEO BitMEX zapowiada, że takie “dzikie” wzrosty mogą nadejść już w ten weekend. Najnowsza prognoza dla SOL pojawiła się po tym, gdy w ciągu ostatnich 2 miesięcy altcoin ten doznał widocznych skoków wartości. Od połowy października br. kryptowaluta ta zwiększyła swoją cenę aż o ponad 200%.

Jeżeli spekulacje Arthura Hayesa okażą się trafne, mogą one oznaczać znaczący progres dla wspomnianej wirtualnej waluty. Solana zajmuje obecnie 6 pozycję w rankingu czołowych projektów kryptowalutowych. Jej kapitalizacja rynkowa przekracza 26,9 mld dol.

Od ATH z listopada 2021 r. altcoin ten oddalony jest o ponad 75%. Jego szczyt cenowy odnotowany został bowiem w pobliżu 260 dol. za monetę.

Bitcoin kontynuuje rajd

Podczas gdy skoki wartości niektórych altcoinów pozostają jeszcze “stonowane”, czołowa z kryptowalut wychodzi na prowadzenie, odzyskując od dawna niewidziane poziomy cenowe. W chwili pisania tego tekstu za jednego BTC trzeba zapłacić ponad 44 tys. dol.

wykres BTC
Wykres BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Obecnie wśród inwestorów panuje chciwość, na co wskazuje wskaźnik od platformy alternative.me mierzącej sentyment na tym rynku.

Jeżeli chodzi o wcześniejsze prognozy współzałożyciela BitMEX, zakładał on, iż grudzień br. będzie miesiącem burzliwym dla wirtualnych walut. Obecne warunki mogą sprzyjać najnowszym spekulacjom odnośnie do tego, iż kryptowaluty zostaną poddane większej zmienności w najbliższym czasie.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.