Podejrzany wzrost wolumenu na znanej giełdzie. Projekt RATS wzywa do jej bojkotu | Wiadomości | CrypS.

Podejrzany wzrost wolumenu na znanej giełdzie. Projekt RATS wzywa do jej bojkotu

Karolina Kropopek

Azjatycka platforma wirtualnych walut Gate.io po raz drugi w tym tygodniu tłumaczy się z “odbiegającego od normy” wzrostu wolumenu obrotu.


W poniedziałek wieczorem (tj. 4 grudnia br.) wspomniana giełda odnotowała obrót w wysokości około 4 miliardów dolarów. Jest to poziom wielokrotnie większy niż to, czego platforma ta doświadcza w typowe dni.

Gate.io z “podejrzanym” wzrostem wolumenu

Nagły skok obrotów doprowadził do wytworzenia się sporu ze społecznością wspierającą token pod nazwą RATS. Ta wirtualna waluta została wydana w standardzie BRC-20 na blockchainie Bitcoina. Wczoraj projekt ten oskarżył Gate.io o “fałszywe” transakcje. Co więcej, wezwał on do bojkotu tej giełdy.

Platforma, która znalazła się w centrum uwagi, przypisuje ostatnie zdarzenia wahaniom rynkowym. Uznała ponadto, że to one zakłóciły niektóre strategie handlowe jej instytucjonalnych klientów. Giełda ta zaznaczyła również, iż takie zmiany są “powszechne” przy towarzyszących temu warunkach i nie wpływają na jej ogólną funkcjonalność.

Rosnąca popularność BRC-20

Na początku 2023 r. programista Casey Rodarmor przygotował grunt pod pojawienie się opartych na Bitcoinie tokenów użytkowych oraz tokenów niewymienialnych. Giełda Gate.io postanowiła skorzystać na panujących trendach, dodając do swojej oferty coiny tj. RATS czy SATS.

Jeśli chodzi o handel RATS i jego ekosystem, chcemy zapewnić, że Gate.io konsekwentnie poświęca się zapewnianiu maksymalnego wsparcia dla projektu i jego społeczności. Jako wiodąca platforma transakcyjna dla tego tokena, przyczyniliśmy się do 90% wolumenu obrotu i obecnie zarządzamy 22% całkowitego wolumenu aktywów

– zaznaczył rzecznik Gate.io.

Platforma ta wskazała także iż wskaźniki rezerw dla ORDI, SATS, RAT i innych powiązanych tokenów przekraczają 100%.

Wzrost tokenów opartych na sieci BTC

Utrzymujące się wzrosty na bitcoinie doprowadziły do tego, że znaczna część tokenów BRC-20 doznała widocznych skoków wartości. Przykładem jest tu ORDI, który w ciągu ostatnich 7 dni podniósł swój kurs o ponad 230%.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.