Topowy altcoin wbija się szturmem do TOP10! Od października skoczył o 200% | Wiadomości | CrypS.

Topowy altcoin wbija się szturmem do TOP10! Od października skoczył o 200%

Jeden z głównych rywali Ethereum (ETH) znacznie podniósł swoją wartość rynkową. Jego kapitalizacja przekracza obecnie ponad 9,4 mld dol. To czyni go dziesiątym co do wielkości projektem kryptowalutowego.


W ciągu ostatnich 24 godzin Avalanche (AVAX) odnotował wzrost aż o ponad 17%. Obecnie handluje on w pobliżu 25,89 dol. za monetę.

AVAX wskakuje do TOP10

Projekt, którego celem jest zdetronizowanie Ethereum, jako najpopularniejszego blockchaina przeznaczonego dla inteligentnych kontraktów, doświadczył silnego skoku wartości w zakresie dobowym. W rezultacie wyprzedził on tron (TRX) pod względem kapitalizacji rynkowej, tym samym zamykając pierwszą dziesiątkę największych wirtualnych walut.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy kryptowaluta AVAX doświadczyła wzlotów i upadków. Aktualnie handluje ona zaś na najwyższym poziomie cenowym odnotowanym w tym roku. Patrząc na jej zmianę z perspektywy 30-dniowej, zyskała ona blisko 100% na wartości. Co więcej, w ciągu ostatnich 2 miesięcy kurs tego altcoina wzrósł o około 200%!

Wykres AVAX/USDT.
Wykres AVAX/USDT. Zakres 2-miesięczny. Źródło: tradingview.com

Mimo tych spektakularnych wzrostów od swojego ATH z listopada 2021 r. odnotowanego na poziomie 146,22 dol. kryptowalutę tę dzieli ponad 80%.

Wzrost aktywności on-chain

Pod koniec ubiegłego tygodnia, dokładnie 1 grudnia br., sieć Avalanche odnotowała rekord wszech czasów pod względem liczby transakcji on-chain. Wyniósł on 3,07 miliona.

Należy przypomnieć, iż projekt ten został niedawno doceniony przez JPMorgan który wykorzystał go w jednym ze swoich eksperymentów związanych z Web3.

Wspomniana platforma stanowi sieć warstwy 1 (L1) przeznaczoną dla zdecentralizowanych aplikacji (dApps) oraz niestandardowych blockchainów. Dąży ona do osiągnięcia wyższej wydajności transakcyjnej niż Ethereum, bez uszczerbku na skalowalności.

Wizja Avalanche jest możliwa dzięki unikalnej architekturze. Sieć ta składa się z trzech indywidualnych blockchainów: X-Chain, C-Chain i P-Chain.

Każdy z nich ma odrębny cel, który radykalnie różni się od podejścia stosowanego przez projekty tj. Bitcoin i Ethereum. Chce on bowiem aby wszystkie węzły zatwierdzały wszystkie transakcje. Blockchainy wchodzące w skład Avalanche wykorzystują nawet różne mechanizmy konsensusu w zależności od przypadków ich użycia.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.