Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.10.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 05.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 5 października 2023 roku.


Spis treści:


BlackRock jest pewien, że jego bitcoinowy ETF spot powstanie

Były dyrektor zarządzający giganta inwestycyjnego – Martin Bednall – jest przekonany, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdzi wszystkie wnioski o utworzenie ETF-a na cenę spot bitcoina, jakie napłynęły w czerwcu. Zdaniem przedsiębiorcy regulator dał temu wyraz prosząc o dodatkowe uwagi i komentarze do nadesłanych podań zamiast je odrzucić. Poza tym, jak stwierdził Bednall, BlackRock jest na tyle blisko środowiska organów nadzorczych, że ma pewność, że ich sprawa zakończy się pomyślnie dla nich. W innym wypadku w ogóle by nie rozpoczynali tematu.

Czytaj więcej: Były dyrektor BlackRock wskazuje powód, dlaczego zatwierdzenie bitcoinowych ETFów jest kwestią czasu

Obniżka ceny BTC o 60% na Sylwestra? McGlone twierdzi, że tak

Topowy analityk Bloomberg Intelligence – Mike McGlone – przedstawił prognozę, według której bitcoin może spaść nawet o 60% przed końcem tego roku. Jego zdaniem działania amerykańskiej Rezerwy Federalnej mogą doprowadzić do tego, że inwestorzy zaczną opuszczać rynek kryptowalut i zwracać się w stronę innych aktywów.

Czytaj więcej: Bitcoin spadnie do 10 000 dolarów przez kryptowalutowego kaca – twierdzi Mike McGlone

Visa podkreśla swoje zaangażowanie w rynek kryptowalut

Z kryptowalutowych kart płatniczych Visa można płacić już u ponad 80 milionów handlarzy na całym świecie. W ciągu samego 2021 roku odnotowano wolumen płatności na poziomie 3 miliardów dolarów. Wiceprezes firmy – Akshay Chopra – opowiedział niedawno, w czym to rozwiązanie przewyższa tradycyjne systemy płatnicze.

Czytaj więcej: Klucz do globalnej adopcji kryptowalut. Wiceprezes Visa wskazuje zalety ich kart płatniczych

Giełda JPEX blokuje wypłaty środków i robi kolejne machlojki

Giełda kryptowalut JPEX w ostatnim czasie walczy o utrzymanie się na rynku, aczkolwiek wszystko wskazuje na to, że podzieli los takich firm, jak FTX. Jak na razie, zespół dowodzący platformą zaczyna wykonywać coraz dziwniejsze ruchy i nie do końca uczciwe wobec inwestorów, których środki się na niej znajdują. Generalnie, to sprawa mocno śmierdzi SCAMem.

Czytaj więcej: Skandal w Hongkongu! Giełda JPEX wymieniła stablecoiny klientów na swoje natywne tokeny bez ich wiedzy

Coś dziwnego się dzieje wewnątrz projektu Polygon

Z pozoru sytuacja Polygon nie wygląda źle, a jeśli by patrzeć przyszłościowo, to twórcy tego projektu za niedługi czas będą mieli wiele powodów do spijania śmietanki. Jednakże ogólnie dobrze wyglądający krajobraz jego ekosystemu może być wyłącznie złudzeniem, a wewnątrz projektu już wiedzą, że idzie dla niego gorszy czas. To by mogło wyjaśniać, dlaczego w ostatnim czasie część jego kluczowych twórców postanowiła porzucić tę drogę.

Czytaj więcej: Polygon ma kłopoty? Z projektu odchodzi jego kolejny twórca

Użytkownicy Friend.tech ofiarą oszustwa SIM swap

I kolejny raz młoda zdecentralizowana platforma społecznościowa (DeSo) przyciąga uwagę społeczności kryptowalut i znów w dosyć negatywnym kontekście. Jak się okazało, kilku z jej użytkowników padło ofiarą oszustwa polegającego na zamianie ich kart SIM. To natomiast pozwoliło oszustowi wykorzystać ich numer telefonu, by wykraść ich ethery. Jak ostrzega firma tworząca część narzędzi dla tego serwisu, zagrożone może być nawet 20 mln dolarów, jeśli deweloperzy nie wprowadzą dodatkowych zabezpieczeń, a właściciele kont nie wdrożą weryfikacji dwuetapowej.

Kursy kryptowalut 05.10.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.