Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.06.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 05.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 5 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Czy Ripple wejdzie na giełdę?

Istnieje wiele przesłanek świadczących o tym, że Ripple już niebawem rozpocznie swoją pierwszą ofertę publiczną. Niebawem ma się rozstrzygnąć spór między firmą a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Po tym wydarzeniu emitent XRP może rozpocząć swoje IPO.

Czytaj więcej: Ripple wejdzie na giełdę? Firma ponoć planuje swoje IPO

CEO Cardano wskazuje, jak nie być oszukanym przez AI

Charles Hoskinson podzielił się historią, gdy otrzymał maila, w którym sztuczna inteligencja podawała się za… niego samego. Dyrektor generalny Cardano jednak sprytnie przechytrzył AI przy użyciu klucza Pretty Good Privacy (PGP). Polecił wszystkim, by w sytuacjach, gdy otrzymamy wiadomość mailową i nie będziemy pewni, kto znajduje się po stronie nadawcy, by zastosować to rozwiązanie.

Czytaj więcej: Jak nie dać się oszukać sztucznej inteligencji? CEO Cardano zaleca prosty zabieg

Portfele Atomic okradzione na ponad 35 mln dolarów

W sobotę zespół popularnego portfela kryptowalutowego – Atomic Wallet – poinformował, że doszło do naruszenia wielu adresów. Z ustaleń blockchainowego detektywa – ZachXBT – wynika, że udało się ukraść kryptowaluty o wartości 35 mln dolarów. Najbardziej poszkodowany był wallet, z którego wyprowadzono tethery o wartości 7,95 mln USD.

Czytaj więcej: Atak na Atomic Wallet. Wiemy ile ukradziono łącznie środków

Altcoiny zostaną wyparte z rynku przez BTC?

Popularny kryptowalutowy analityk – Benjamin Cowen – podzielił się ciekawą obserwacją. Jego zdaniem rynek altcoinów niedługo doświadczy swojego załamania z miarę zwiększającej się dominacji bitcoina. Ponadto, jest wiele wskazuje, że niebawem czekają nas wzrosty cenowe pierwszej kryptowaluty. To natomiast może się odbić negatywnie na kursie pozostałych kryptowalut.

Czytaj więcej: Analityk prognozuje krach na rynku altcoinów

Bitcoin Ordinals rozwiązuje stary problem

Mało osób w społeczności BTC o tym wie, ale istnieje bardzo wiele bitcoinowych inskrypcji, które są wadliwe i niezbyt nadawały się dotychczas jako przedmiot handlu. Jednakże najnowsza aktualizacja protokołu Ordinals wprowadza rozwiązanie, jak naprawić uszkodzone pliki połączone z poszczególnymi satoshi, przez co ich wartość urośnie.

Czytaj więcej: Bitcoin Ordinals otrzyma kolejną aktualizację

Jack Dorsey wspiera kandydata na prezydenta USA

Współtwórca Twittera oraz CEO Block udostępnił nagranie video, na którym Robert F. Kennedy Jr. przedstawia swój plan wygrania wyborów na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dorsey jest przekonany, że polityk jest w stanie mocno wpłynąć na adopcję bitcoina oraz środowisko regulacyjne kryptowalut w Stanach Zjednoczonych.

Multichain wznawia transakcje na kilku blockchainach

Po niefortunnej aktualizacji projektu Multichain, który oferuje transfery kryptowalut między łańcuchami bloków, udało się uruchomić część transferów między poszczególnymi sieciami. Jak przekazano, można już przesyłać cyfrowe aktywa między Polygon, Avalanche, zkSync Era i Kava. W następstwie tych doniesień token projektu – MULTI – wzrósł o 46%.

Źródło: EWN

Gate.io grozi pozwami tym, którzy sieją FUD wobec giełdy

Popularna giełda kryptowalut w zeszłym tygodniu doświadczyła zmasowanej ilości wypłat aktywów ze swojej platformy. Było to następstwo licznych plotek dotyczących jej problemów z płynnością. Dyrekcja firmy po raz kolejny powtórzyła, że ich sytuacja jest stabilna, a wszystkie doniesienia odnośnie problemów z wypłatami środków są kłamstwem. Przekazano, że każdy podmiot, który spróbuje siać dezinformację odnośnie stanu platformy, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Changpeng Zhao przestanie być CEO Binance? Giełda otrzymuje oficjalny akt oskarżenia od SEC

Amerykański regulator złożył dziś w sądzie oficjalny pozew przeciwko największej giełdzie kryptowalut na świecie oraz Changpeng Zhao. Postawiono im oficjalnie 13 zarzutów. Pojawiły się również doniesienia na temat ewentualnego zastąpienia go przez nową osobę na stanowisku dyrektora generalnego firmy.

Kursy kryptowalut 05.06.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.