Bitcoin Ordinals otrzyma kolejną aktualizację | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin Ordinals otrzyma kolejną aktualizację

Bitcoin Ordinals

Protokół Bitcoin Ordinals będzie mógł indeksować starsze inskrypcje, a co za tym idzie, pozwoli na ich sprzedaż i kupno. 


Celem nowej aktualizacji jest naprawienie ponad 71 tysięcy nieważnych, bądź wadliwych inskrypcji. Powyższe insygnia zostały stworzone w wyniku nieprawidłowego użycia lub świadomego nadużywania kodu operacyjnego. Takie zachowanie doprowadziło w rezultacie do ich nieważności. W związku z tym aktualizacja była niezbędna. Według jednego z użytkowników Twittera – Raphajaph – doszło do aktualizacji protokołu Ordinals do wersji 0.6.0. W praktyce jest to pierwszy krok do indeksacji wadliwych inskrypcji. 

Historia problemu

Sam problem był już analizowany wcześniej, a jego wstępną koncepcję rozwiązania przedstawił w kwietniu twórca Ordinals – Casey Rodarmor. Casey miał ambitny plan zautomatyzowanego przekształcenia wadliwych inskrypcji w prawidłowe przy pomocy stworzenia specjalnych podzbiorów. Następnie miała zostać ustalona wysokość aktywacji bloku, gdzie specyficzne typy wcześniej nieważnych inskrypcje zaczęłyby być indeksowane jako normalne, pozytywne.

Jest to ważne zadanie, ponieważ ponad 70k istniejących i jednocześnie – nieważnych inskrypcji jest teraz obsługiwanych. Oznacza to, że po aktualizacji rynków do wersji v0.6.0 będzie można zacząć nimi handlować – wskazuje Leonidas NFT, popularny influencer z rynku Ordinals

Czym są Bitcoin Ordinals?

Bitcoin Ordinals to rodzaj cyfrowych aktywów, które pozwalają na zapisanie informacji na najmniejszej jednostce bitcoina, zwaną satoshi. Protokół ten stworzył wspomniany Casey Rodarmor na początku tego roku, a już miesiąc później ludzie zaczęli masowo z niego korzystać.

Takie zachowanie doprowadziło do przeładowania blockchaina BTC i wzrostu kosztów transakcji. Bitcoin Ordinals można porównać do NFT, gdyż są unikalne i przedstawiają daną wartość. Co to oznacza w praktyce? Że nieprawidłowo zaindeksowane inskrypcje mogą zyskiwać na wartości po aktualizacji protokołu. Czy tak się stanie? Dowiemy się niebawem! 

Bitcoin Ordinalsreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.