Analityk prognozuje krach na rynku altcoinów | Wiadomości | CrypS.

Analityk prognozuje krach na rynku altcoinów

btc

Analityk z branży kryptowalut –  Benjamin Cowen – ostrzega, że przed nami krach na rynku altcoinów i wzrosty na bitcoinie. Czy ma rację? 


Bitcoin pogrąży altcoiny?

Cowen twierdzi, że wykres dominacji bitcoina na rynku wygląda obecnie bardzo obiecująco. Sugerowałoby to, że główna kryptowaluta może wkrótce mocno zdrożeć, ale kosztem altów. Do tego dane historyczne sugerują, że kurs BTC będzie napędzany zbliżającym się halvingiem.

Myślę, że zasadniczo dominacja jest bardzo bycza, a jeśli dominacja jest bycza, nie jest to dobra rzecz dla altcoinów

– tłumaczy analityk.

Jego zdaniem przekroczenie poziomu dominacji BTC powyżej poziomu 49% rozpocznie wystrzał kursu głównej kryptowaluty.

Rynek altcoinów prawdopodobnie będzie krwawił przez dość długi okres i dlatego warto założyć swój (bitcoinowy) kapelusz w tym czasie, dopóki nie zobaczysz, jak rynek altcoinów nie dozna poważnych wstrząsów. Dopiero po tym okresie – po wyczyszczeniu przestrzeni ze słabych rąk – będzie warto wrócić na rynek altów – wyjaśnia.

Obecna sytuacja na rynku

Dziś na rynku trwa jednak korekta kursu bitcoina. Cena kryptowaluty spadła do 26 785 USD. Oznacza to spadek o aż 4% w skali tygodnia i ok. 1,8% w ciągu doby.

Na wykresie ETH/USD także widać spadki. Cena znalazła się obecnie na poziomie 1869 USD, co przekłada się na 1,8% spadku w skali 7 dni i 1,9% w ciągu 24 h.

Coraz częściej słychać głosy, że kurs bitcoina będzie rósł przez oczekiwany przez wielu przyszłoroczny halving, czyli podział nagrody dla górników BTC. Ten ma mieć miejsce wiosną 2024 r. Według strony nicehash.com będzie to dokładnie za 310 dni. Problemem takiego inwestowania “pod wydarzenie” może być jednak to, że po zajściu halvingu możemy zobaczyć mocne spadki. Inna sprawa, że w dłuższej perspektywie podział nagrody zawsze napędzał dotąd hossę na BTC. Nic nie wskazuje, by teraz miało być inaczej.

PlanB, analityk, który stworzył model wyceny BTC Stock-to-Flow, jest zdania, że halving będzie kolejnym katalizatorem mocnych wzrostów. Jak stwierdził, jesteśmy już we wczesnym etapie hossy, która rozwinie jednak skrzydła dopiero za kilka miesięcy.

btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.