Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.08.2023]

Kursy kryptowalut 04.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 4 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Joe Biden przeprosił się z bitcoinem? Laserowe oczy prezydenta USA

Zasiadający aktualnie w fotelu prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Biden zamierza ubiegać się w przyszłym roku o swoją reelekcję. Można powiedzieć, że jego kampania medialna już wystartowała i w sieci pojawiają się materiały jej dotyczące. W najnowszym spocie widzimy Bidena, który… pije kawę. Jednakże pierwsze skrzypce grają tutaj drobne szczegóły, które jednak można od razu dostrzec na filmiku. A te mają charakterystyczną symbolikę i dotyczą pierwszej kryptowaluty.

Czytaj więcej: Panie prezydencie, dzięki za ukłon w stronę w stronę bitcoina. Wpadka Joe Bidena

Afera z dokumentami Hinmana. Co ma z tym wspólnego Buterin?

William Hinman to były dyrektor amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jego sławetna wypowiedź z 2018 roku odnośnie tego, czy ether jest papierem wartościowym, stała się potężnym dowodem w sprawach prowadzonych przez tę instytucję przeciwko firmom z branży kryptowalut. Z tym, że jego słowa działają na niekorzyść regulatora. Dokumenty odnośnie prac nad jego wspomnianą wypowiedzią wskazują na wiele dziwnych zależności. Teraz okazało się, że są i zapisy, które regulator bardzo chciał, by nie wyszły na światło dzienne. Jednak stało się inaczej i pojawiły się nowe fakty w całej sprawie. I teraz naprawdę zrobiło się dziwnie…

Czytaj więcej: Współtwórca Ethereum pomagał SEC? Społeczność XRP jest wściekła

Rynek altcoinów jest w gorszej sytuacji, niż sądzono? Analitycy komentują

Zeszły rok był bez dwóch zdań absolutnie tragiczny dla całego sektora cyfrowych aktywów. Upadek Terry oraz FTX i szereg bankructw, do których doszło w następstwie tych katastrof znacznie pogłębił kryptowalutową bessę. Kryptozima trwa dosyć długo patrząc na poprzednie cykle, a niektórzy twierdzą, że jest to najdłużej trwający rynek niedźwiedzia w historii tego rynku. Zwłaszcza w przypadku sektora altcoinów. Jak na to zapatrują się eksperci rynkowi? Wnioski mogą zaskakiwać.

Czytaj więcej: To najdłuższa bessa w historii kryptowalut. Sprawdź dlaczego

Meta wypuszcza AudioCraft. Czy sztuczna inteligencja wygryzie muzyków?

Do tej pory dla osób posiadających ciężkie pióro, rozwiązaniem dzięki wykorzystaniu AI były takie narzędzia jak Bard oraz ChatGPT. Ludzie nie będący zaprzyjaźnieni z pędzlem mogli generować piękne obrazy w Midjourney. Natomiast jeżeli nie posiadasz słuchu muzycznego, nie znasz nut, nie masz poczucia taktu, a produkcja muzyki dotąd była Ci obca, to również nie koniec świata. Otóż Meta wypuściła w tym tygodniu zestaw narzędzi do generowania muzyki za pomocą sztucznej inteligencji. Czy można ”tworzyć” tak dobre numery, jak prawdziwi producenci oraz ludzie grające na żywych instrumentach?

Czytaj więcej: Meta pomoże ci zostać muzykiem. Wszystko za sprawą AI

Największa konfiskata w historii Departamentu Sprawiedliwości

Wczoraj, tj. 3 sierpnia, po siedmiu latach od historycznego napadu na giełdę kryptowalut Bitfinex, jego sprawca przyznał się od winy. Doszło wtedy do kradzieży ponad 100 tysięcy BTC. Napastnik przez lata prał w ukryciu pochodzące z łupu środki, a pomagała mu w tym jego żona. Para okrzyknięta mianem Bonnie i Clyde kryptowalut została rok temu namierzona i aresztowana przez służby Departamentu Sprawiedliwości. Ta historia nadaje się na scenariusz filmowy i chodzą słuchy, że jedna platforma nawet zamówiła serial dotyczący sprawy.

Czytaj więcej: 100 000 bitcoinów skradzionych z Bitfinex. Sprawca po 7 latach przyznaje się do winy

Kryptowaluty znikają z popularnej aplikacji

Po tym, jak w czerwcu tego roku giełdy Coinbase oraz Binance otrzymały po pozwie sądowym od SEC, w których pojawiło się wiele altcoinów sklasyfikowanych przez regulatora jako papiery wartościowe, sporo platform rozpoczęło delisting tych tokenów w obawie o naciski ze strony władz. Jeden z najpopularniejszy neobanków na świecie – Revolut – postanowił nawet zrobić o kilka kroków wstecz więcej i ogłosił, że całkowicie wycofuje cyfrowe aktywa z swojej oferty dla amerykańskich klientów.

Źródło: Cointelegraph

Coinbase składa wniosek o oddalenie pozwu SEC

Dyrektor ds. prawnych giełdy kryptowalut Coinbase – Paul Grewal – oznajmił w tym tygodniu, że nie ma wątpliwości co do wygranej w sądzie z amerykańskim regulatorem. Firma posiada bowiem zbyt wiele silnych kart w tej rozgrywce, by mogła ponieść porażkę z ludźmi Gary’ego Genslera. Tak przynajmniej zakłada giełda. Co więcej, Grewal poinformował, że dziś planowane jest złożenie wniosku do sądu o oddalenie pozwu Komisji.

Niecodzienne partnerstwo giełdy kryptowalut. Może być śmiesznie

Słyszeliśmy już o różnych kooperacjach w branży kryptowalut. Binance podpisało Cristiano Ronaldo, Kraken współpracuje z Formułą 1, Crypto.com było jednym z partnerów zeszłorocznego Mundialu, a Bidget… łączy siły z komikiem. Adame Devine to amerykański stand up’er oraz aktor. Celem współpracy ma być zaangażowanie go w kampanię #SetForChange, która ma przyciągnąć na rynek kryptowalut jeszcze więcej osób z pokolenia Z.

Źródło: CryptoPotato

Kursy kryptowalut 04.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.