Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.11.2023]

Kursy kryptowalut 03.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 3 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Sam Bankman-Fried idzie za kraty na długie lata

Wczoraj po czterech godzinach obrad sędzia Lewis Kaplan orzekł werdykt w sprawie zhańbionego przedsiębiorcy, którego oskarżono o kradzież środków klientów FTX o wartości 8 miliardów dolarów. Sam Bankman-Fried został uznany za winnego wobec postawionych mu siedmiu zarzutów. Pod koniec marca 2024 roku zostanie wydany wyrok, który określi dokładny wymiar kary dla byłego CEO zbankrutowanej giełdy. SBF może spędzić za kratkami nawet resztę swojego życia.

Czytaj więcej: Zapadł werdykt ławy przysięgłych w sprawie Sama Bankmana-Frieda!

Nayib Bukele nielegalnie zalegalizował bitcoina w Salwadorze?

Nayib Bukele stanął w obliczu poważnych zarzutów dotyczących wydarzeń z 2021 roku, gdy Salwador uznał bitcoina za legalny środek płatniczy. Trzeba przyznać, że tego typu skandal jest teraz mocno nie na korzyść polityka, który kilka dni temu ogłosił, że będzie ubiegać się o swoją reelekcją na stanowisko prezydenta.

Czytaj więcej: Prezydent Salwadoru w tarapatach. Zarzuca mu się defraudację w związku z bitcoinem

Władimir Putin, dublerzy i sztuczna inteligencja

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem to, że prezydent Rosji nie jest zbyt lubianą postacią przez większość osób na świecie. Mimo swoich potężnych wpływów politycznych, na jego życie czyha sporo elit. Coraz częściej słychać także o sobowtórach Władimira Putina, tak zwanych matrioszkach. Ich celem jest idealne udawanie go podczas pojawiania się na różnych ważnych wydarzeniach. Jak w tym wszystkim jednak ma pomagać sztuczna inteligencja?

Czytaj więcej: Władimir Putin używa sobowtórów przy pomocy sztucznej inteligencji?

Marathon Digital będzie wydobywać bitcoina dzięki energii z metanu

Branża bitcoina kolejny raz daje wyraz tego, że nie jest jej obojętny los naszej planety i robi, co może, by pozyskiwać energię do miningu z odnawialnych źródeł energii. Ciekawe, jak na to ogłoszenie zareaguje Greenpeace.

Czytaj więcej: To wielka szansa dla miningu BTC. Marathon Digital znalazło nowy sposób na zasilanie swoich koparek

A co jeśli SEC odrzuci wszystkie wnioski o bitcoinowe ETF-y?

Można by odnieść wrażenie, że branża kryptowalut przyjęła już na pewnik to, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdzi niebawem otrzymane wnioski o utworzenie ETF-ów na cenę spot bitcoina. Euforia związana z tym wydarzeniem doprowadziła w ostatnich tygodniach do wybicia ceny tego aktywa ponownie powyżej poziomu 30 tys. dolarów. Co więcej, giełdowe fundusze na kontrakty terminowe dotyczące kryptowalut odnotowują zmasowany napływ środków. Zapomnieliśmy jednak, że nie ma tak naprawdę żadnej gwarancji, że SEC da zielone światło, a są na to jedynie solidne wskazania. Teraz kilku analityków przedstawiło prognozy, co może się stać na rynku, jeśli instytucja ta kolejny raz odrzuci wszystkie wnioski.

Źródło: Coindesk

Fed oburzona swoją parodią ze strony Bitcoin Magazine. Grozi pozwem

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych poczuła się mocno urażona tym, że najstarszy kryptowalutowy serwis prasowy – Bitcoin Magazine – który działa od 2012 roku, wykorzystał logo jej systemu FedNow jako emblemat na sprzedawanych ubraniach. Kolekcja serwisu miała na celu sparodiowanie programu szybkich płatności od Fedu i wskazać na problem dot. związanych z nim zagrożeń. Fed natomiast zagroził gazecie, że jeśli ta nie wstrzyma kolekcji, to sprawa trafi do sądu. Ta jednak nie zamierza się cofać i powołuje się w liście otwartym na wolność słowa.

Źródło: Bitcoin Magazine

Trzeba się pozbyć większości kryptowalut i skupić na BTC. Mówi Michael Saylor

Założyciel i były dyrektor MicroStrategy – Michael Saylor – był dziś gościem w programie telewizyjnym CNBC. Znany bitcoinowy byk stwierdził, że aby wartość rynkowa tej kryptowaluty wzrosła 10-krotnie, należy pozbyć się większość projektów, typu altcoiny, memecoiny itd., a skupić w całości na BTC. Przedsiębiorca powiedział również, że uznanie Sama Bankman-Frieda za winnego stawianych mu zarzutów powinno być przestrogą dla wszystkich osób, które próbują robić jakieś machlojki na tym rynku, bowiem tylko szkodzą branży.

Źródło: CNBC 

Kursy kryptowalut 03.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.