Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.04.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 03.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 3 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


BTC będzie spadał nawet o 30%, ale 200 000 USD w 2025 roku to minimum – twierdzi PlanB

Jeden z najbardziej znanych analityków na rynku kryptowalut podzielił się swoimi przewidywaniami dot. szczytu ceny bitcoina w tym cyklu. Prognoza PlanB jest o wiele bardziej zwyżkowa niż w przypadku innych byczo nastawionych ekspertów, ale zaznacza przy tym, że przed nami sporo turbulencji i silnych spadków po drodze.

Czytaj więcej: Przed nami silne spadki bitcoina, ale warto czekać na jego szczyt w 2025 roku – prognozuje PlanB

Analityk, który przewidział upadek Terry, ostrzega przed Ethaną

Wygląda na to, że mamy na rynku nowy projekt z dużym potencjałem, bowiem jego struktura działania przedstawia się jako naprawdę przemyślany i oryginalny pomysł. Jednakże jest także trochę spraw, które budzą niepokój i na pewno warto mieć je cały czas z tyłu głowy. Sceptycznie bardzo podchodzi do niego pewien analityk, który na początku 2022 roku przewidział to, że ekosystem Terry się załamie.

Czytaj więcej: Ethena to druga Terra? Projekt na starcie zebrał 1,2 mld USD, ale jest kilka red flagów

Wieloryby kontrolują już 55% podaży stablecoinów. To dobry znak

Dane on-chain skupiające się na segmencie stablecoinów są w stanie wiele powiedzieć nam o najbliższych planach grubych graczy z rynku kryptowalut. Okazuje się, że wieloryby w ostatnim czasie wyczekują nadejścia kolejnych korekt bitcoina, by dokupić go w jeszcze większych ilościach, co może zacznie napędzić jego następne wzrosty.

Czytaj więcej: Kolejna fala wzrostów już za moment? Te dane dot. stablecoinów wiele mówią o sytuacji na rynku kryptowalut

Zadłużenie USA w ciągu 10 lat wzrośnie o ponad 116%

Biuro Budżetowe Kongresu Stanów Zjednoczonych wskazuje w swoim raporcie na to, że ogólnie mają przechlapane. Znaczy się, obywatele mają, bo przecież politycy nie odczuwają po portfelu skutków swoich działań. Anthony Scaramucci ma więc jedną radę dla ludzi chcących uchronić swój kapitał przed inflacją – ratujcie go za pomocą bitcoina.

Czytaj więcej: Anthony Scaramucci ma złe wieści dla Amerykanów, stąd sugeruje inwestowanie w bitcoina

Binance ogłasza konkurs na gigamemecoina. Do wygrania 1 milion dolarów

Obecnie na rynku kryptowalut nowe memecoiny pojawiają się jak grzyby po deszczu i robią wokół siebie sporo szumu. Mimo tego nie wnoszą one nic specjalnego do tego ekosystemu i bazują jedynie na spekulacji. Ale niebawem może się to zmienić, bowiem ogłoszono konkurs dla kreatywnych twórców, którzy mają pomysł na naprawdę innowacyjne kryptowaluty o memicznej tematyce. Na stole leżą niemałe pieniądze, co ma zachęcić ich do wysilenia się nad stworzeniem naprawdę oryginalnego memecoina.

Czytaj więcej: Czas na naprawdę potężnego memecoina! Binance ogłasza konkurs na 1 mln USD

Ponad pół miliarda dolarów w krypto zostało skradzionych w I kw. 2024 roku

Klucze prywatne do naszych kryptowalut to nie długopisy czy zapalniczniki, więc strzeżcie ich najlepiej jak potraficie. Z najnowszego raportu od firmy CertiK wynika, że hackerzy w ostatnim czasie działają bardzo sprawnie i wszystko wskazuje, że poziom oszustw i ataków będą wzrastać.

Czytaj więcej: Straty spowodowane kradzieżą kluczy prywatnych w I kw. br. wzrosły o 1171% w stosunku do poprzedniego roku

Kursy kryptowalut 03.04.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.