Anthony Scaramucci ma złe wieści dla Amerykanów, stąd sugeruje inwestowanie w bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Anthony Scaramucci ma złe wieści dla Amerykanów, stąd sugeruje inwestowanie w bitcoina

Filip Dzięciołowski
USA zadłużenie

Lider giganta inwestycyjnego SkyBridge Capital oraz były dyrektor komunikacji Białego Domu nie dostrzega szans na poprawę sytuacji swojego kraju w kwestii jego zadłużenia. Stany Zjednoczone co kwartał powiększają swój dług, co w dłuższej perspektywie tylko będzie osłabiać sytuację dolara. Z tego też powodu Anthony Scaramucci namawia wszystkich obywateli USA, by kupowali bitcoina.


  • Chociaż USA nie są najbardziej zadłużonym krajem na świecie, niewykluczone jest to, że za kilka lat znajdą się na podium tego niechlubnego rankingu. Na dany moment pod względem PKB na pierwszym miejscu jest Japonia, a Ameryka dopiero na piątym,
  • Jednakże prognozy Kongresu wskazują na to, że zadłużenie PKB USA będzie się zwiększać z roku na rok, a za 10 lat poziom ten będzie wyższy o 116% niż obecnie. Na dany moment jest to kwota 34 biliony dolarów,

Kryzys zadłużenia USA się pogłębia

Kazik Staszewski w 1997 roku śpiewał, że „Ameryka się sypie, to osobny rozdział”. Mamy 2024 roku i te słowa ikony polskiej muzyki są jeszcze bardziej aktualne. Stany Zjednoczone w dalszym ciągu zwiększają swój dług, by mieć kapitał na różne działania, w tym m.in. finansowanie armii czy transformacje energetyczne.

Problem leży jednak w tym, że najbardziej odczuwają to przeciętni obywatele tego państwa, bowiem administracja rządowa podnosi w następstwie tego podatki, a wartość dolara jest niszczona w wyniku inflacji. Około co 100 dni, czyli jeden kwartał, dług publiczny USA zwiększa się o 1 bilion dolarów. Na dany moment wynosi on już 33 biliony dolarów i nic wskazuje, by tempo zaciągania kolejnych pożyczek miało zostać zredukowane. Jest wręcz przeciwnie.

Jak wynika z najnowszego raport dot. prognoz Biura Budżetowego Kongresu, do 2034 roku dług federalny tego kraju ma wzrosnąć o 116% PKB. To o wiele więcej niż USA pożyczały w latach trwania II Wojny Światowej.

Znany inwestor i założyciel SkyBridge Capital, który w przeszłości pracował bezpośrednio dla Białego Domu – Anthony Scaramucci – opublikował dziś na X dokument podsumowujący symulację, która została przeprowadzona przez Bloomberg Economics. Wynik symulacji wykazał, że w 88% przypadków stosunek długu federalnego do PKB znacznie przewyższa zrównoważonej korelacji, stąd debet USA będzie się pogłębiać jeszcze bardziej

Scaramucci ma tylko jedną radę dla wszystkich inwestorów – kupujcie bitcoina. Miliarder tym samym powtarza narrację, którą głosi m.in. CEO Galaxy Digital – Mike Novogratz że największa z kryptowalut może stanowić bezpieczną przystać dla naszych środków w następstwie stopniowego osłabiania danej waluty fiducjarnej.

Z drugiej strony, im więcej osób w krajach, których rządy dewaluują ich krajowe waluty, będzie się zwracać w stronę bitcoina, tym bardziej jego rynek na tym będzie korzystać. Warto jako przykład przytoczyć tutaj Argentynę, która walczy z trzycyfrową inflacją. Ta w lutym wyniosła 276%. Obywatele tego państwa z regionu Latam zaczęli więc lokować swoje oszczędności właśnie w BTC.

USA zadłużeniereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.