Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.06.2023]

Kurs kryptowalut 1.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 1 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Sytuacja z opłatami w Ethereum się uspokaja

Po szaleństwie związanym z hypem na memecoiny blockchain ETH doświadczył ogromnego skoku opłat transakcyjnych. Po kilku tygodniach sytuacja jednak wydaje się uspokajać, a fee wróciło do standardowych poziomów. Ponadto, w kwestii samego etheru zauważono spore zmiany, których nie widziano od wielu lat.

Czytaj więcej: Opłaty w Ethereum spadły o blisko 70%. Co jest tego przyczyną?

Twitter stracił 1/3 wartości od czasu zakupu przez Muska

Gigant z rynku mediów społecznościowych odnotowuje ciągły spadek swojej wartości. W październiku 2022 r. Elon Musk kupił Twittera za 44 mld dolarów. Jak sam jednak stwierdził po czasie, słono przepłacił…

Czytaj więcej: Gwałtowny spadek wartości Twittera. Czy Musk pogrąży platformę?

Czy bitcoin tym razem przełamie czerwcową klątwę?

Czerwiec historycznie był przeważnie najgorszym miesiącem dla BTC. Pierwsza kryptowaluta zamknęła teraz miesiąc maj z 7-procentową stratą. W poprzednich latach sytuacja bywała o wiele gorsza, tak więc najbliższe tygodnie pokażą nam, czy nastąpi odwrócenie trendu czy może pogłębienie spadków.

Czytaj więcej: Jak zachowa się kurs bitcoina w czerwcu? Historyczne dane wskazują na spadki

Charytatywna akcja z NFT okazała się SCAMem

Projekt NFT – Pixel Penguin – z którego sprzedaży środki miały pójść na leczenie ciężko chorej kobiety okazał się oszustwem. Jeden z blockchainowych detektywów – ZachXBT  – przeprowadził dogłębne śledztwo, w wyniku którego okazało się, że większość informacji odnośnie kolekcji niewymiennych tokenów była nieprawdziwa. Finalnie akcja przypomina klasyczny przykład rug pulla.

Czytaj więcej: Charytatywny projekt NFT Pixel Penguin okazał się oszustwem. Wyłudzono 117 tys. USD

Larry Fink: Podwyżki stóp procentowych się nie skończyły

Dyrektor generalny BlackRock – Laurence Fink – uważa, że inflacja w Stanach Zjednoczonych wcale nie została przezwyciężona przez Rezerwę Federalną, przez co możemy się spodziewać kontynuacji podwyżek stóp procentowych. Następne posiedzenie Fedu ma się odbyć za niecałe dwa tygodnie. Prognozy ekonomistów także wskazują na to, że Powell ogłosi kolejną podwyżkę.

Czytaj więcej: Fed będzie dalej podnosić stopy procentowe – twierdzi CEO BlackRock

ChatGPT przejdzie audyt w celu rzetelności informacji

Nikt nie jest nieomylny, tak więc nawet i sztuczna inteligencja czasami popełnia błędy. Słynny ChatGPT również potrafi się mylić, jednakże problem tkwi w tym, że wiele osób sobie z tego nie zdaje sprawy i bierze wszystko za pewnik. Firma stojąca za tym produktem – OpenAI – postanowiła jednak wyeliminować problem fałszywych informacji, które czasem przekazuje chatbot swoim ”odbiorcom”.

Źródło –> Cointelegraph 

Sat Hunters. Kim są i jak chcą zarobić krocie na swoim hobby?

Kolekcjonerzy znaczków pocztowych czy naprawdę archaicznych monet potrafią czasem odnaleźć takie perełki, z których można wyciągnąć naprawdę duży zysk. Nie inaczej jest również w przypadku użytkowników, którzy poszukują wyjątkowych satoshi, czyli najmniejszych części podzielnych bitcoina. Okazuje się, że niektóre z nich mogą mieć naprawdę dużą wartość dla kolekcjonerów, a ich cena sięgać nawet więcej niż pół BTC.

Kurs kryptowalut 1.06.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.