Jak zachowa się kurs bitcoina w czerwcu? Historyczne dane wskazują na spadki | Wiadomości | CrypS.

Jak zachowa się kurs bitcoina w czerwcu? Historyczne dane wskazują na spadki

bitcoin

Bitcoin zamknął maj odnotowując 7% spadek. Co to oznacza w praktyce? A to, że od grudnia 2022 r. mamy pierwszy spadek najpopularniejszej kryptowaluty na świecie w skali miesiąca. W którym kierunku to zmierza? 


Najgorszy czas dla Bitcoina

Spadek bitcoina może być podobny do tego z okresu kolejnego uderzenia ostatniej kryptozimy, czyli upadku FTX. Wtedy doszło do korekty dolnej o 16% w listopadzie 2022 roku. Niemniej jednak, jeżeli spojrzymy na wykres BTC z perspektywy kilku lat, to 7% spadek nie jest jeszcze tragedią. Przykładowo, w maju 2021 r. wynosił on ponad 35%, a rok później – 15,56%. 

KURS BTC
Wykres cenowy BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Dlaczego kurs BTC spadł?

Bitcoin notował ostatnio spadki w okolicach 2%, kiedy to zachwiał się dolar i zmieniły się dane odnośnie pracy w USA. Problemy podsyciła także polityka Fedu. To właśnie z tych powodów m.in. doszło do zaburzenia równowagi jego kursu na 26 000 USD. 

Czy Bitcoin w czerwcu spadnie?

Niestety według danych historycznych BTC, czerwiec jest właśnie najgorszym okresem w roku dla tej kryptowaluty. Chociaż wyniki z tego miesiąca rok po roku pokazują, że odnotowywał on w czerwcu przeważnie skok wartości o 7%, to ostatnie trzy lata pokazują tendencję odwrotną – ze średnim spadkiem kursu o 15,6%. Nie możemy zakładać, że sytuacja się powtórzy i BTC spadnie w czerwcu o 15%, jednak spadek prawdopodobnie i tak nastąpi. 

Trend is your friend

Obecnie bitcoin znajduje się w średnioterminowym trendzie spadkowym, a niedawne zmiany w środowisku makroekonomicznym sugerują, że właśnie zaburzenie jego kursu jest w pełni uzasadnione. Dane z rynku pracy w Stanach oraz wiadomości o inflacji sugerują, że Fed może zacząć z czasem obniżać stopy procentowe już w tej połowie bieżącego roku.

Powyższe zdarzenia doprowadzają także do wsparcia dolara. Boom na technologię AI i zmniejszenie prawdopodobieństwa recesji nie powstrzymują jednak Fedu, który kontynuuje swoją politykę i prawdopodobnie jeszcze w czerwcu podwyższy stopy. Czy to zdarzenie ponownie spowoduje spadek kursu BTC. Niemniej jednak sytuacja w Stanach jest niezwykle skomplikowana zarówno pod względem prawnym jak i ekonomicznych.

SEC stara się rzucać kłody pod nogi branży krypto, a skarbnik wskazuje, że kraj nie ma pieniędzy. W międzyczasie Biden zamierza zwiększyć limit zadłużenia USA, co chwilowo powinno uratować gospodarkę tego kraju. W którym kierunku pójdziemy? Dowiemy się pewnie na przestrzeni tygodnia!  

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.