Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.04.2025] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.04.2025]

Kursy kryptowalut 01.04.2025

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z dnia 1 kwietnia 2025 r.


Spis treści:


Tether oficjalnie wycofany z Binance

No i stało się! Największy ze stablecoinów pod względem kapitalizacji rynkowej nie jest już dostępny na topowej giełdzie kryptowalut. Jest to oczywiście pokłosie niedostosowania się Tethera do dyrektyw, jakie narzuciła firmie Unia Europejska na mocy ustawy Market in Crypto Assets (MiCa). Poza USDT z rynku spot zniknęło również kilka innych „stabli”.

Czytaj więcej: Od dziś nie kupimy już Tethera (USDT) na Binance. Giełda ma ważny komunikat dla użytkowników

Trump rekomendował inwestowanie w ten token i się zaczęło

Eric Trump może niech nie bierze się za porady inwestycyjne, bo jeszcze skończy się to dla niego procesem w sądzie. Syn prezydenta USA otwarcie pisał, że warto inwestować teraz w ETH, gdyż jest to świetny czas, aby kupić go „po taniości”. No cóż, jeżeli ktoś go wtedy posłuchał, obecnie jest nieźle na minusie. Pamiętajcie, aby nie kierować się nigdy rekomendacjami żadnych influencerów/ ekspertów/ znajomych/ syna koleżanki waszej matki, tylko dokonywać własnego researchu i dwa razy (przynajmniej) przemyśleć dokładnie, czy chcemy władować kapitał w jakiś token.

Czytaj więcej: Trump nakłaniał do kupowania tej kryptowaluty. Jej cena spadła o blisko 40%

Szereg altcoinów na Binance zaliczył nagle krach o kilkadziesiąt procent

Wiemy, jaki dziś jest dzień w kalendarzu, ale piszemy to z pełną powagą. Na giełdzie Binance doszło w ciągu zaledwie kilku minut do silnej anomalii, bowiem aż 9 altcoinów, w tym jeden memecoin, o którym było w ostatnich miesiącach głośno, zaliczyło krach na swoich wykresie cenowym. Społeczność kryptowalut zastanawia się, co wywołało tę sytuację.

Czytaj więcej: 9 altcoinów zalicza nagle silny spadek na Binance. Token z Solany traci aż 50% ceny w kilka minut

Gemini bankrutuje? Nie, to „żart” scammerów, którzy wysłali maili do klientów giełdy

Cyberprzestępcy zaczęli prima aprilis z jednodniowym wyprzedzeniem i próbowali przekonać tysiące klientów giełdy Gemini, że ta ogłosiła upadłość. Nie jest to oczywiście prawda, platforma działa bez problemu i wszystko z nią w porządku. Jednak pokazuje to, że scamerzy próbują dobrać się do naszych kryptowalut na wszelkie możliwe sposoby i należy być zawsze bardzo uważnym.

Czytaj więcej: Znana giełda krypto ogłasza bankructwo? Nie, to scam wymierzony w jej klientów

Ta ustawa będzie gamechangerem dla kryptowalut – zapewnia Charles Hoskinson

Charles Hoskinson jest kolejną z prominentnych postaci branży kryptowalut, która wskazuje na potencjał regulacji sektora stablecoinów w USA. Programista stojący za Cardano wymienia firmy, które popchną trend adopcji tej klasy aktywów do tego stopnia, że dojdzie do wielkiego boomu na korzystanie z nich.

Czytaj więcej: Te firmy napędzą boom na kryptowaluty! – wskazuje twórca Cardano

Hossa trwa dalej. Oto dowód

Chociaż traderzy detaliczni coraz bardziej tracą wiarę w to, że bitcoinowi uda się przebić swój rekord wszech czasów ze stycznia, to inwestorzy instytucjonalni nie mają wątpliwości, że tak się stanie. Analityk Fidelity wyjaśnia w najnowszym raporcie, dlaczego nie warto jeszcze zwijać żagli z tego statku.

Czytaj więcej: Hossa na bitcoina jeszcze potrwa. Analityk Fidelity wyjaśnia jak długo

Kursy kryptowalut 01.04.2025

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.