Projekt Dragoma padł ofiarą rug pulla | Wiadomości | CrypS.

Projekt Dragoma padł ofiarą rug pulla

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
hacker ronin pierze ethereum przez tornado cash

Twórcy opartej na Polygonie gry Web3 Dragoma przeprowadzili rug pull. Takie informacje podała firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem PeckShield. Cena tokena DMA spadła o 99,9%.


Uruchomiony w czerwcu projekt pozycjonowany był jako aplikacja GameFi+SocialFi Move-2-Earn. Jego założycielem był mieszkaniec Teksasu – Ken Gris.

Według ekspertów PeckShield strona internetowa Dragomy jest wyłączona, a jej kanały social media zostały usunięte. DMA w dniu 7 sierpnia osiągnął ATH na poziomie 1,81 USD (CoinGecko).

Według PeckShield, skradzione fundusze przypuszczalnie zostały wysłane do scentralizowanych giełd. CoinDesk podaje, że były one warte około 3,5 mln dolarów.

Rug pulle w świecie krypto

Rug pulle stanowiły ponad jedną trzecią z 7,7 miliarda dolarów w kryptowalutach skradzionych od użytkowników w 2021 roku. Tak wynika z ostatniego raportu Chainalysis.

Największy rug pull miał miejsce poza segmentem DeFi. W kwietniu główna turecka giełda kryptowalut Thodex nagle wstrzymała handel, powołując się najpierw na prace techniczne, a następnie na przeniesienie platformy do nowego partnera.

Szef firmy uciekł z kraju i był poszukiwany. W ramach śledztwa zatrzymano ponad 60 osób.

Szkody w wysokości ponad 2 miliardów dolarów stanowią prawie 90% łącznej kwoty z podobnych oszustw.

Drugi największy rug pull został przeprowadzony przez twórców projektu AnubisDAO, który był pozycjonowany jako fork OlympusDAO.

Tokenizacja projektu została uruchomiona 28 października na platformie Copper Launch. AnubisDAO nie miało nawet strony internetowej, jedynie serwer Discord i konto na Twitterze, ale projekt i tak przyciągnął uwagę inwestorów. W ciągu niecałej doby do puli płynności dodano 13 597 ETH (wówczas 58,78 mln dolarów).

ANKH miał być dystrybuowany po zakończeniu tokensale, ale cała płynność została wycofana na kilka godzin przed zamknięciem sprzedaży.

hacker ronin pierze ethereum przez tornado cashreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.