Projekt Dragoma padł ofiarą rug pulla | Wiadomości | CrypS.

Projekt Dragoma padł ofiarą rug pulla

Zerelik Maciej
hacker ronin pierze ethereum przez tornado cash

Twórcy opartej na Polygonie gry Web3 Dragoma przeprowadzili rug pull. Takie informacje podała firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem PeckShield. Cena tokena DMA spadła o 99,9%.


Uruchomiony w czerwcu projekt pozycjonowany był jako aplikacja GameFi+SocialFi Move-2-Earn. Jego założycielem był mieszkaniec Teksasu – Ken Gris.

Według ekspertów PeckShield strona internetowa Dragomy jest wyłączona, a jej kanały social media zostały usunięte. DMA w dniu 7 sierpnia osiągnął ATH na poziomie 1,81 USD (CoinGecko).

Według PeckShield, skradzione fundusze przypuszczalnie zostały wysłane do scentralizowanych giełd. CoinDesk podaje, że były one warte około 3,5 mln dolarów.

Rug pulle w świecie krypto

Rug pulle stanowiły ponad jedną trzecią z 7,7 miliarda dolarów w kryptowalutach skradzionych od użytkowników w 2021 roku. Tak wynika z ostatniego raportu Chainalysis.

Największy rug pull miał miejsce poza segmentem DeFi. W kwietniu główna turecka giełda kryptowalut Thodex nagle wstrzymała handel, powołując się najpierw na prace techniczne, a następnie na przeniesienie platformy do nowego partnera.

Szef firmy uciekł z kraju i był poszukiwany. W ramach śledztwa zatrzymano ponad 60 osób.

Szkody w wysokości ponad 2 miliardów dolarów stanowią prawie 90% łącznej kwoty z podobnych oszustw.

Drugi największy rug pull został przeprowadzony przez twórców projektu AnubisDAO, który był pozycjonowany jako fork OlympusDAO.

Tokenizacja projektu została uruchomiona 28 października na platformie Copper Launch. AnubisDAO nie miało nawet strony internetowej, jedynie serwer Discord i konto na Twitterze, ale projekt i tak przyciągnął uwagę inwestorów. W ciągu niecałej doby do puli płynności dodano 13 597 ETH (wówczas 58,78 mln dolarów).

ANKH miał być dystrybuowany po zakończeniu tokensale, ale cała płynność została wycofana na kilka godzin przed zamknięciem sprzedaży.

hacker ronin pierze ethereum przez tornado cash
reklama
reklama