Problemy techniczne dotknęły klientów Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Problemy techniczne dotknęły klientów Coinbase

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut coinbase

Bieżący tydzień obfitował w wydarzenia interesujące dla inwestujących w bitcoina. W poniedziałek cena tej kryptowaluty przebiła poziom 10 tys. USD, natomiast we wtorek w ciągu zaledwie 15 minut jej wartość spadła o 14%. Duży wzrost wartości i nagły spadek stanowią znakomitą okazję dla traderów, jednak klienci giełdy Coinbase nie mieli okazji, by w pełni z niej skorzystać.

Przyczynę stanowiły problemy techniczne, jakie przydarzyły się Coinbase w momencie, w którym cena BTC zaczęła rosnąć. Według doniesień medialnych giełda nie działała przez niemal godzinę (w poniedziałek od 16:14 do 16:58 czasu PDT). Coinbase tłumaczyła się, że problemy wynikały ze zwiększonej latencji i poinformowała o podjęciu działań sprawdzających. Utrudnienia dotknęły sporą liczbę osób, ponieważ Coinbase jest największą amerykańską giełdą kryptowalut. Według serwisu The Block, Coinbase przechowuje niemal 1 mln BTC, czyli ponad dwa razy więcej niż giełdy Huobi i Binance.

Coinbase nie jest jedyną giełdą, która doświadcza problemów technicznych w kluczowych momentach. W ostatnich miesiącach w związku ze wzmożeniem aktywności inwestorów związanym z pandemią COVID-19, wiele platform handlowych borykało się z podobnymi zdarzeniami. W marcu przez pewien czas dostępu do swych rachunków nie mieli użytkownicy giełdy Robinhood. Z kolei 21 maja 2020 roku podobne problemy techniczne dotknęły platformę IG Group. Użytkownicy narzekali wówczas m.in. na trudności w logowaniu oraz brak możliwości skontaktowania się z infolinią.

Awaria, która dotknęła Coinbase w poniedziałek, była trzecią od 30 kwietnia. Platforma była wówczas niedostępna w chwili gdy cena bitcoina gwałtownie rosła. Kolejną przerwę w działaniu giełda odnotowała 9 maja.

giełda kryptowalut coinbase
reklama
reklama