Co szósty bitcoin jest przechowywany na giełdzie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Co szósty bitcoin jest przechowywany na giełdzie kryptowalut

Michał Misiura
portfel kryptowalut Binance

Zgodnie z raportem The Block, w portfelach giełd kryptowalut, znajduje się 3,1 mln BTC, które stanowią 16,5% jego całkowitej podaży. 

Ilość bitcoinów w depozytach giełd spadła od początku roku. Jeszcze 9 lutego w ich portfelach przechowywano 3,43 mln BTC. Od tamtego czasu ze skarbców giełd, odpłynęło więc 10% przechowywanych zasobów pierwszej kryptowaluty. Szacunki analityków The Block wyprowadzono na podstawie skonsolidowanych danych, z takich źródeł jak bitUniverse, chain.info, Glassnode, Peckshield, BitFury i BitcoinWhosWho.

Ilość bitcoinów przechowywanych na giełdach kryptowalut - źródło The Block
Ilość bitcoinów przechowywanych na giełdach kryptowalut – źródło The Block

Według raportu najwięcej bitcoinów znajduje się w portfelach giełdy kryptowalut Coinbase. Jeszcze dwa miesiące temu, miało ich być ponad milion. Obecnie znajduje się na niej 984,3 tys. BTC klientów czyli 5,4% całkowitej podaży pierwszej kryptowaluty. Kolejne miejsca w rankingu zajmują Huobi (413 000 BTC), Binance (318 000 BTC) OKEx (268 000 BTC) i BitMEX (217 000 BTC).

Najwięksi hodlerzy wśród giełd kryptowalut - źródło The Block
Najwięksi hodlerzy wśród giełd kryptowalut – źródło The Block

Pełen raport The Block

portfel kryptowalut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.