Coinbase uległ tymczasowej awarii, gdy cena BTC gwałtownie rosła | Wiadomości | CrypS.

Coinbase uległ tymczasowej awarii, gdy cena BTC gwałtownie rosła

Michał Misiura
giełda kryptowalut coinbase

Coinbase doświadczył w środę krótkiej awarii, która wstrzymała handel na giełdzie. Doszło do niej w momencie gdy cena bitcoina zbliżała się do 9000 USD za sztukę. Platforma była niedostępna przez około godzinę.

Problemy dotknęły zarówno Coinbase jak i profesjonalną platformę giełdy Coinbase Pro. Poważnym awariom uległy witryna, aplikacja mobilna i interfejs API. Przestój spotkał giełdę około godziny 19:37 czasu polskiego i uniemożliwił klientom dostęp do platformy. Działo się to w momencie dużej zmienności na rynku, gdy cena bitcoina była tuż poniżej poziomu 9000 USD i wciąż rosła. Jak wyjaśnia giełda, powodem awarii było przeciążenie sieci.

Problemy spotkały także Krakena, jednak miały one mniejszy wymiar niż te, które dotknęły Coinbase. Awaria interfejsu API została zażegnana przed godziną 17:00.

Wczorajsze przestoje na giełdzie Coinbase nie są pierwszym takim przypadkiem w tym roku. Platforma przestała działać także podczas gwałtownego spadku ceny bitcoina w marcu, gdy cena pierwszej kryptowaluty osunęła się o 20% w mniej niż 30 minut.

giełda kryptowalut coinbase
reklama
reklama