Coinbase uległ tymczasowej awarii, gdy cena BTC gwałtownie rosła | Wiadomości | CrypS.

Coinbase uległ tymczasowej awarii, gdy cena BTC gwałtownie rosła

Michał Misiura
giełda kryptowalut coinbase

Coinbase doświadczył w środę krótkiej awarii, która wstrzymała handel na giełdzie. Doszło do niej w momencie gdy cena bitcoina zbliżała się do 9000 USD za sztukę. Platforma była niedostępna przez około godzinę.

Problemy dotknęły zarówno Coinbase jak i profesjonalną platformę giełdy Coinbase Pro. Poważnym awariom uległy witryna, aplikacja mobilna i interfejs API. Przestój spotkał giełdę około godziny 19:37 czasu polskiego i uniemożliwił klientom dostęp do platformy. Działo się to w momencie dużej zmienności na rynku, gdy cena bitcoina była tuż poniżej poziomu 9000 USD i wciąż rosła. Jak wyjaśnia giełda, powodem awarii było przeciążenie sieci.

Problemy spotkały także Krakena, jednak miały one mniejszy wymiar niż te, które dotknęły Coinbase. Awaria interfejsu API została zażegnana przed godziną 17:00.

Wczorajsze przestoje na giełdzie Coinbase nie są pierwszym takim przypadkiem w tym roku. Platforma przestała działać także podczas gwałtownego spadku ceny bitcoina w marcu, gdy cena pierwszej kryptowaluty osunęła się o 20% w mniej niż 30 minut.

giełda kryptowalut coinbasereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.