Niespodziewane przerwy w działaniu Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Niespodziewane przerwy w działaniu Coinbase

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut coinbase

W sobotę kryptowalutowa giełda Coinbase doświadczyła krótkiej przerwy w funkcjonowaniu. Przerwa trwała około 30 minut, ale doszło do niej w momencie, w którym cena bitcoina spadła o 10%.

Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie giełdy, częściowy przestój strony internetowej, aplikacji mobilnej i strony API rozpoczął się o godz. 17.26 czasu pacyficznego. Dziesięć minut później firma z siedzibą w San Francisco informowała, że pracuje nad rozwiązaniem problemu. Twitterowe konta związane z branżą kryptowalutową błyskawicznie informowały, że w tym samym czasie cena bitcoina spadła z 9500 do 8100 USD.

Coinbase opanowała sytuację i o godz. 18.14 czasu pacyficznego przywróciła pełną funkcjonalność swoich stron i aplikacji. Według informacji medialnych, rzecznik giełdy nie chciał wypowiadać się na temat przyczyn problemów. Odsyłał jedynie do komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej.

Inne amerykańskie giełdy, w tym m.in. Kraken, nie zgłaszały podobnych problemów w trakcie dużego spadku cen bitcoina. W przypadku Coinbase to kolejne takie utrudnienia w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu do przerwy doszło w momencie nagłego wzrostu ceny bitcoina o 15%, do poziomu 8900 USD.

Problemy, z którymi boryka się Coinbase nie są wyjątkiem w branży kryptowalutowej. Najczęściej przyczyną są duże zmiany cen kryptowalut i związany z tym duży wzrost aktywności traderów. Weekendowa wyprzedaż bitcoina to efekt dzisiejszego halvingu tej waluty. To wydarzenie, z którym mamy do czynienia raz na cztery lata, a jego wpływ na cenę kryptowaluty jest tematem dyskusji w branży.

giełda kryptowalut coinbase
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.