Tesla znów zacznie akceptować płatności w bitcoinie? | Wiadomości | CrypS.

Tesla znów zacznie akceptować płatności w bitcoinie?

Tesla

Według plotek popularny producent samochodów elektrycznych mógłby wznowić swój “romans” z czołową kryptowalutą. Podobno bitcoina można nadal znaleźć w kodzie źródłowym oficjalnej strony Tesli obok szeregu innych metod płatności.


Firma Elona Muska porzuciła plany związane z przyjmowaniem płatności w BTC, powołując się na obawy środowiskowe jeszcze w 2021 r. Niektórzy spekulują jednak, iż mogłaby ona ponownie rozważyć możliwość akceptowania tej wirtualnej waluty w swoim sklepie internetowym. 

Tesla i plotki o akceptacji bitcoina

Niedawno wśród społeczności kryptowalut zaczęły rozprzestrzeniać się informacje o tym, że znany producent samochodów elektrycznych może ponownie rozważać wdrożenie opcji przyjmowania płatności w BTC za pomocą swojej strony internetowej. 

Czujni obserwatorzy tego rynku uznali jednak, iż są to czyste plotki oparte na znalezieniu bitcoina w kodzie źródłowym platformy należącej do Tesli. Okazuje się jednak, iż ten mógł nie zostać po prostu usunięty przez zespół tej firmy po tym, gdy przestała ona akceptować BTC z uwagi na jego energochłonność. 

Znalezione pozostałości można więc potraktować bardziej, jako relikty pochodzące ze wcześniejszych konfiguracji opcji płatności za pomocą bitcoina, nie zaś nadchodzące zmiany skierowane ku ponownemu wdrożeniu takiej funkcji. 

Firma Elona Muska wciąż trzyma BTC

Choć Tesla odwróciła się od czołowej kryptowaluty, jako środka płatności, powołując się ściśle na obawy środowiskowe, przedsiębiorstwo to wciąż pozostaje HODLerem bitcoina. 

Oczywiście firma ta sprzedała aż 75% swoich “zapasów” BTC w 2022 r. Pozostała część jednak wciąż znajduje się w jej portfelu inwestycyjnym. Co więcej, z najnowszego raportu dot. II kwartału 2023 r. wynika, że w tym r. Tesla nie sprzedała jeszcze żadnego bitcoina. 

W ubiegłym r. Elon Musk twierdził, iż jego firma może ponownie rozważyć zakup największej z kryptowalut. Co więcej, założył on, że mogłaby ona także wznowić akceptację BTC, jako środka płatniczego, jeśli wykorzystanie energii odnawialnej przez górników bitcoina przekroczyłoby próg 50% lub więcej w ogólnym miksie energetycznym. Do tej pory akceptacja BTC nie została jednak przez nią przywrócona. 

Teslareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.