Polygon uruchamia fundusz by przyciągnąć projekty z Terra LUNA | Wiadomości | CrypS.

Polygon uruchamia fundusz by przyciągnąć projekty z Terra LUNA

Mariusz Przepiórka
polygon chce przejąć projekty zbudowane na blokchainie terra

Ryan Wyatt, dyrektor generalny Polygon Studios, poinformował za pośrednictwem Twittera, że sieć Polygon uruchamia „wielomilionowy fundusz” o nazwie Terra Developer Fund, aby pomóc projektom Terra przenieść się z niesławnego blockchaina Do Kwona na Polygon.


Dwa i pół tygodnia temu UST, stablecoin blockchainu Terra, stracił swoje powiązanie z dolarem. Założona przez Kwona Luna Foundation Guard wypłaciła środki przeznaczone na zabezpieczenie, aby ratować kurs UST, jednak nie przyniosło to pożądanego skutku.

Stablecoin nie był w stanie odzyskać swej pozycji, a jej siostrzany token LUNA w ciągu kilku dni spadł z 64 USD do 0,0001 USD. Działalność blockchainu Terra została nawet tymczasowo wstrzymana, ale to nie zahamowało spadku cen UST i LUNA praktycznie do zera.

Polygon weryfikuje zgłoszenia

Wyatt ogłosił wczoraj, że rynek NFT sieci Terra – OnePlanet – będzie pierwszym projektem, który dokona migracji i pomoże Polygonowi w przyjęciu kolejnych startupów. Projekty NFT budowane na Lunie mogą ubiegać się o przyłączenie się do OnePlanet w procesie przenoszenia na nowy blockchain. Wiadomość ta pojawia się krótko po tym, jak Wyatt podzielił się informacją, że Polygon obserwuje upadek Terra i „ściśle współpracuje z różnymi projektami Terra, aby pomóc im w szybkiej migracji”.

Zespół Polygon weryfikuje obecnie zgłoszenia zainteresowanych projektów i prowadzi aktywne rozmowy z wieloma protokołami DeFi Terra. Według TechCrunch, z Polygonem skontaktowało się już ponad 50 projektów Terra.

– Zaletą naszej wyjątkowej oferty skierowanej do projektów Terra jest to, że Polygon posiada światowej klasy zespół składający się z kadry kierowniczej z doświadczeniem uzyskanym w firmach, takich jak Google, Amazon, Mythical Games, Riot Games, EA, Activision, Unity i innych, dlatego gry i projekty NFT mają dostęp do wspaniałych zasobów naszego wewnętrznego zespołu – powiedział Wyatt w rozmowie z serwisem Decrypt.

polygon chce przejąć projekty zbudowane na blokchainie terrareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.