Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 27.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 27.11]

Konrad Juszczyk
podsumowanie dnia na piątek 27.011 cryps kryptowaluty Podsumowanie dnia
  • Libra Facebooka już w styczniu?

Globalna waluta Facebooka ma być powiązana 1:1 z amerykańskim dolarem i oczekuje na zatwierdzenie przez szwajcarski nadzór finansowy (FINMA). Zgodnie z najnowszymi doniesieniami jej premiera może odbyć się już w styczniu 2021 roku. Podając te informacje Financial Times powołuje się na 3 osoby zaangażowane w tworzenie projektu.

  • Niemiecki minister finansów o europejskim CBDC

Niemiecki minister finansów Olaf Scholz wyraził swoje poglądy na temat potencjalnej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC) podczas internetowej konferencji na temat przyszłych płatności w Europie. Urzędnik wyraził swoją dezaprobatę do obecnego tempa wprowadzenia waluty cyfrowej i sądzi, że europejczycy powinni ciężko pracować, aby znaleźć jak najszybciej rozwiązanie dla płatności cyfrowych.

  • Giełda od Huobi zostaje uruchomiona na Malezję

Nowy podmiot Huobi Labuan, zgodnie z licencją może świadczyć usługi w zakresie obrotu kasowego i instrumentów pochodnych w Malezji. Przez początkowy dziewięciomiesięczny okres próbny nowa platforma będzie w stanie oferować kryptowaluty spot i handel instrumentami pochodnymi dla kilkunastu kryptowalut, w tym Bitcoin ( BTC ), Ether ( ETH ), EOS i natywny token Huobi. Huobi Labuan powiedział w komunikacie prasowym, że jego celem jest zapewnienie użytkownikom kraju bezpiecznej i regulowanej platformy do handlu kryptowalutami.

  • Czy wolumen kryptowalut w Indiach przewyższy ten z Chin?

Według najnowszych ustaleń Arcane Research, Indie są bliskie prześcignięcia Chin jako lidera w azjatyckim wolumenie handlu kryptowalutami peer-to-peer (P2P). Obecnie większość wzrostu obserwujemy na rynkach frontierowych. Może to być związane zarówno ze słabszą konkurencją ze strony scentralizowanych giełd, jak iz wykorzystaniem platform P2P do dokonywania przekazów pieniężnych. Od zniesienia ograniczeń bankowych tygodniowy wolumen P2P w Indiach wzrósł o 87% i przyciąga duże inwestycje z całego świata.

  • Czy instytucje finansowe zwiększą inwestycje w blockchain?

Według ankiety przeprowadzonej przez Deloitte, wiele instytucji finansowych jest gotowych do zwiększenia wydatków na wdrożenie blockchain w 2021 roku. Zdaniem analityków przyszły rok może być rokiem przełomowym dla blockchainu. Według wstępnych wyników badania Financial Services Industry Outlook 2021 firmy doradczej Deloitte, 27% ankietowanych organizacji spodziewa się „niewielkiego wzrostu kosztów” dla blockchainu, a 14% planuje znacznie zwiększyć koszty rozwoju tej technologii. Liczba firm, które wdrożyły blockchain w swoich procesach biznesowych w tym roku wzrosła do 39%. W 2019 roku było to zaledwie 23%.

  • Ilość BTC na giełdach drastycznie spadła 

Saldo bitcoinów na wszystkich głównych giełdach kryptowalut spadło do poziomów, których nie widziano od sierpnia 2018 roku. Obecne saldo na giełdach to 2,3 miliona Bitcoinów, według danych Glassnode. W sierpniu łączna ilość Bitcoinów na giełdach spadła do 2,6 mln. W tym tygodniu liczba ta spadła do 2,3 miliona. Oznacza to łączny spadek o 23%.fa

podsumowanie dnia na piątek 27.011 cryps kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.