Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 27.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 27.01.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy z branży kryptowalut i blockchainu - Cryps.pl (27.01.2021)
  • BTC spada poniżej 30,500 USD

Cena największej kryptowaluty na świecie spadła poniżej poziomu 30,500 dolarów, jednak ilość BTC w protokołoach DeFi jest najwyższa od ponad miesiąca. Najwyraźniej niektórzy posiadacze i wieloryby sprzedali swoje pozycje. Według specjalistów, ponad 42 600 BTC zostało „zablokowanych” w DeFi, aby uzyskać zysk w zamian za zapewnienie płynności firmom.

  • Kolumbia i Estonia zaczęły udostępniać Białą Księgę bitcoina

Niedawny pozew od Craiga Wrigtha dotyczący naruszenia praw autorskich przeciwko dwóm stronom internetowym, prawdopodobnie spowodował masowe ruchy firm, a nawet krajów w hostowaniu białej księgi (white paper) bitcoina.

  • Bank of Singapore – Kryptowaluty mogą zastąpić złoto

Kryptowaluty raczej nie zastąpią walut fiducjarnych jako pieniądza, ale mogą mieć udział w rynku wiarygodnych aktywów, takich jak złoto . Pogląd ten przedstawił Mansoor Mohi-uddin, główny ekonomista Bank of Singapore.

  • Bitcoinowy inwestor potencjalnym kandydatem na gubernatora Kalifornii

Wieloletni inwestor, miliarder i zwolennik branży kryptowalutowej Chamath Palihapitiya ujawnił, że nie wyklucza startu w wyścigu o fotel gubernatora stanu Kalifornia. Prezes spółki Social Capital ogłosił swoje zamiary w tym tygodniu.

  • RPA i Filipiny wprowadzają kryptowalutowe regulacje

Republika Południowej Afryki i Filipiny to kolejne kraje, które zamierzają uregulować kryptowaluty.

  • FBI aresztowało 24-letniego tradera, który wyłudził 5 mln USD

Departament Sprawiedliwości ogłosił we wtorek, że aresztował Jeremy’ego Spence’a. Wyłudził on od inwestorów ponad 5 milionów dolarów.

  • Anthony Pompliano otworzył stronę z blockchainowymi ofertami pracy

Kryptowalutowy influencer Anthony Pompliano ogłosił dzisiaj uruchomienie nowej strony internetowej z ogłoszeniami o pracę w branży blockchain – PompCryptoJobs.com.

  • Signal testuje MobileCoin i rozpędza się przez WhatsApp

Aplikacja Signal, skupiająca się na prywatności, przeznaczyła zasoby na testowanie płatności wewnętrznych w kryptowalutach. Jednocześnie firma staje przed problemem cenzury w Iranie.

Najważniejsze newsy z branży kryptowalut i blockchainu - Cryps.pl (27.01.2021)reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.