FBI aresztowało 24-letniego tradera, który wyłudził 5 mln USD | Wiadomości | CrypS.

FBI aresztowało 24-letniego tradera, który wyłudził 5 mln USD

Redakcja
fbi kryptowaluty

Władze Stanów Zjednoczonych postawiły zarzuty krypto traderowi, który wyłudził od inwestorów ponad 5 milionów dolarów.

Departament Sprawiedliwości ogłosił we wtorek, że aresztował Jeremy’ego Spence’a. W latach 2017-2019 24-letni mężczyzna prowadził kryptowalutowy program inwestycyjny pod nazwą “Coin Signals”. Oszust działał głównie za pośrednictwem Twittera i Discorda. W ogłoszeniu zacytowano zastępcę dyrektora naczelnego FBI – Williama Sweeneya:

“Zgodnie z zarzutami, Jeremy Spence fałszywie przedstawił sukces swojej platformy inwestycyjnej, aby skusić ludzi do wysyłania pieniędzy. Ponieważ jego handel był mniej niż zyskowny i znacznie mniej udany niż przedstawiał inwestorom, używał pieniędzy od nowych inwestorów, aby spłacić innych i utrzymać swój plan – typowy wyznacznik schematu Ponziego”.

Spence miał chwalić się wysoce lukratywnymi transakcjami na platformie kontraktów kryptowalutowych BitMEX, która to została oskarżona o brak licencji w październiku 2020 r. oraz o ułatwianie prania brudnych pieniędzy. FBI zarzuca Spence’owi, że wyłudzał pieniądze od inwestorów, obiecując im ogromne zwroty z inwestycji w kontrakty na BitMEXie.

Podczas gdy Spence twierdził, że w swoim funduszu posiada 1000 BTC, według władz nigdy nie przekroczył 11 BTC. Za oszustwa dot. towarów Spence’owi grozi 10 lat więzienia, natomiast za nadużycia finansowe może trafić za kratki nawet na 20 lat.

Chociaż zarzuty pochodzą od DoJ, departament za pomoc w dochodzeniu podziękował Commodity Futures Trading Commission (CFTC). W ostatnich latach CFTC pracowała nad zwiększeniem swojej zdolności do identyfikacji niezarejestrowanych lub nielegalnych programów inwestycyjnych opartych na instrumentach pochodnych kryptowalut. W dużej mierze zależało to od nowych platform analitycznych, które mogą dokładnie przeczesywać internet.

fbi kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.