Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 26.03.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 26.03.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 26.03.2021
 • Kalifornijska pizzeria sprzedana za bitcoiny
  Minęło już prawie 11 lat od dnia, w którym Laszlo Hanyecz, programista z Florydy, dokonał słynnego zakupu dwóch pizz za 10,000 BTC (dziś wartych około 530 mln USD). Teraz bitcoin jest ponownie wykorzystywany do transakcji związanej z pizzą. Tym razem jednak jest to pizzeria, którą sprzedano za BTC.
 • Microsoft uruchomił zdecentralizowany system identyfikacji
  Wyobraź sobie, że już nigdy nie będziesz musiał używać hasła, ani nazwy użytkownika. Sieci takie jak ION służące do zdecentralizowanej identyfikacji tożsamości w łańcuchu bloków Bitcoin, mogą to urzeczywistnić.
 • Cardano wprowadza plan wdrożenia inteligentnych kontraktów
  Podczas niedawnego wydarzenia „Cardano 360” dyrektor generalny IOHK, Charles Hoskinson przedstawił plan wdrożenia twardego widelca (hard fork) Alonzo, który wprowadzi inteligentne kontrakty do czwartego co do wielkości łańcucha bloków. Zgodnie z zapowiedziami sieć testowa Alonzo mogłaby zostać uruchomiona już w przyszłym miesiącu.
 • Fundusz emerytalny z Nowej Zelandii zainwestował 5% aktywów w BTC
  Fundusz emerytalny KiwiSaver, zarządzany przez NZ Funds Management z Nowej Zelandii zainwestował 5% swoich aktywów w największą kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej, jaką jest Bitcoin (BTC). Inwestycja wynosi około 17,5 milionów dolarów.
 • Portfele cyfrowego juana dostępne w 6 chińskich bankach
  Sześć chińskich banków rozpoczęło przyjmowanie wniosków o aktywację portfeli cyfrowych juanów od mieszkańców Pekinu i Szanghaju. Do tej pory były one dostępne wyłącznie dla wybranych osób lub jako wygrana w loterii.
 • Bank of Japan ustanawia komitet w celu zbadania CBDC
  Eksperymenty z cyfrową walutą banku centralnego (CBDC) w Japonii będą koordynowane przez specjalny komitet utworzony przez bank centralny tego kraju. Zgodnie z oświadczeniem, w pierwszej fazie badań praktycznych bank centralny przetestuje techniczną wykonalność głównych funkcji i komponentów wymaganych dla CBDC.
 • Wycena Chainalysis przekracza 2 miliardy dolarów
  Firma analityczna Chainalysis zebrała 100 milionów dolarów w ramach rundy finansowania serii D, podnosząc swoją wycenę do ponad 2 miliardów dolarów. Paradigm prowadził rundę, w której udział wzięli obecni inwestorzy Additional Capital, Ribbit i Time Ventures, zwiększając swoje udziały w spółce.
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 26.03.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.